Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şenes Erzik'ten Canaydın'a ziyaret

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, pankreas ameliyatı olan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ı ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şenes Erzik, Memorial Hastanesi'ndeki odasında ziyaret ettiği başkan Canaydın'a geçmiş olsun dileklerini iletirken, şu an dinlenen Canaydın'ı çok daha iyi gördüğünü belirterek, “Kendisinin durumu çok iyi. İnşallah yakın zamanda taburcu olur. Kendisiyle oturduk, sohbet ettik. Tabii ki maçı da konuştuk. Maça gittiğim için gözlemlerimi anlatıp, Galatasaray'ı çok beğendiğimi söyledim” dedi.

UEFA Kupası'ndaki grupların ilginç olduğunu ve ileride düzeltileceğini belirten Şenes Erzik, şunları söyledi:
“Bu grup sistemi biraz şanslara bağlı sistem. Çünkü takımlarla ikişer kez oynamak mümkün değil. İleride düzelteceğiz inşallah. Yeni düşündüğümüz sistemle 4'lü gruplar olacak. Ama 2009-2010 sezonundan sonra kabul edildiği takdirde başlayacak.

Gruplara baktığım zaman Galatasaray'ın şansını yüksek görüyorum. Çok beğendim Galatasaray'ı. Bu sezon ilk kez seyrettim. Genç futbolcuları da ilk kez izledim. Mesela Barış çok iyi bir oyuncu. Uğur'un kiralanıp geri gelmesi kendisini geliştirmesine yardımcı olmuş. Bütün olarak takımı çok beğendim. Zaten Linderoth ve Lincoln'ü çok iyi biliyordum. Galatasaray'ın biraz kalede problemi var, o da telafi edilir. Ümit Karan'ı golleriyle formunun zirvesinde gördüm. UEFA Kupası bu sezon tekrar kazanılabilir. Umarım benim zamanımda olur.”

UEFA Asbaşkanı Erzik, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde grubunda oynadığı ilk iki maçı da kaybetmesiyle ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:
"Beşiktaş'ın iki maçta da şanssızlığı vardı. Bu iki maçta da gol bulamadı. Gol bulsaydı, maçların sonuçları değişik olabilirdi. Beşiktaş niye gol atamıyor, anlamıyorum. Marsilya ve Porto'nun çok sert oynadığına katılıyorum. Sanki iki maç da birbirinin kopyası oldu. Sakatlıkların nedeni sertlik midir, bilemem. Onun yorumunu yapamam. Fakat sert oynadıkları bir gerçek."

Bu arada, teknik direktör Mustafa Denizli de hastaneye gelerek aileye geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz