Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şenes Erzik resmen veda etti

UEFA'da 32 yıl görev yapan Şenes Erzik, görevini noktalıyor. TFF'nin onun yerine önerdiği isim belli oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UEFA, yaptığı açıklama ile 24 Mart 2015 tarihinde düzenlenecek genel kurul öncesinde görevi bırakacak yöneticilerin yerine aday olan isimleri açıkladı.

1982 yılında UEFA'da başlayan 32 yıllık serüvenini sonlandıracak olacağı kesinleşen Şenes Erzik'in yerine, TFF'nin gösterdiği aday da belli oldu. TFF yönetimi, UEFA'ya, şu anda Birinci Başkanvekilliği görevini yürüten Servet Yardımcı'yı teklif etti. Mart ayında Viyana'da düzenlenecek genel kurulda seçilen yönetim, 2015-2019 arasında 4 yıl süre ile görev yapacak.

Öte yandan mevcut başkan Michael Platini, başvurunun son günü olan 24 Aralık gününe kadar başka bir başvuru olmadığından, tek aday olarak seçimlere giriyor.

İŞTE UEFA'DA GÖREV SÜRESİ DOLAN VE ADAY OLAN İSİMLER...
Görev süresi dolan 7 isim: Şenes Erzik (Türkiye), Angel Maria Villar Llona (İspanya), Grigoriy Surkis (Ukrayna), Mircea Sandu (Romanya), Peter Gilliéron (İsviçre), Borislav Mihaylov (Bulgaristan) ve Sergey Fursenko (Rusya).

Şenes Erzik resmen veda etti

Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu'na aday gösterildi.

Yönetime aday olan 12 isim: Sandor Csanyi (Macaristan), Fernando Gomes (Portekiz), Yngve Hallen (Norveç), Trefor Lloyd Hughes (Galler), Campbell Ogilvie (Scotland), Davor Suker (Croatia), Angel María Villar Llona (İspanya), Grigoriy Surkis (Ukrayna), Peter Gilliéron (İsviçre), Borislav Mihaylov (Bulgaristan), Geir Thorsteinsson (İzlanda) ve Servet Yardımcı (Türkiye).


İlişkili Haberler