« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şener'den zehir zemberek açıklama

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'den, Burak Yılmaz'ı kadrosuna katan Galatasaray hakkında sert konuştu.

Ömür AVCI / Tegelen (DHA)
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un dün akşam Almanya'nın Krefeld kentinde Hollanda'nın Willem II takımıyla oynadığı hazırlık maçını izleyen ve ardından Tegelen kasabasında kamp yapılan otele giden Başkan Sadri Şener, bu sabah da takımın antrenman yaptığı Irene Sport Center'a geldi. Bir süre takımın antrenmanını izleyen ve taraftarlarla sohbet eden Şener, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ALO BİLE DEMEDİLER

TRABZONSPOR'DAN UEFA'YA MEKTUP

"100 TANE BURAK GİDER AMA..."

Burak Yılmaz'ın Galatasaray'a transferiyle ilgili soruları yanıtlayan Şener şöyle konuştu:
"Burak'ın Galatasaray'a gitmesini beklemiyorduk. Bana gelip izin istemişti. Trabzon'dan ayrılmak istiyorum, ama yurtdışına gideceğim demişti. Biz de peki demiştik. Zaten sözleşmesinde öyle bir madde var. Önce Lazio sonra Lokomotif Moskova'dan teklif geldi. Bu transferin sonunda o iki teklifin de menajeri tarafından yapılan bir işlem olduğunu anlamış olduk. Bizim için çok mühim değil. Bizden 100 tane Burak gider, ama Galatasaray bir tane daha Trabzon dostluğunu kolay kolay bulamaz. Galatasaraylı arkadaşlara, gerçi pek artık arkadaşımız kalmadı, ama şöyle bir tavsiyem var; sadece bizden değil diğer takımlardan yaptıkları transferlerde de hep isimleri çıkmaya başladı. Galatasaray'a pek yakışmıyor bunlar.

Ama bizim dost kalmamız çok önemliydi. Olmalıydı diye düşünüyorum. Demek ki gerek yokmuş. Burak'a gelince, ben Burak'ın karakter yapısının böyle olduğunu tahmin etmiyordum. Bilmiyordum. O benim yanılgım oldu. İstikbali veya geleceği için Galatasaray'a gitmiş. Halbuki insan istikbali ve geleceği için Trabzonspora gider. Galatasaray'da ne işi var? O yanlış bir cümle. 'Trabzon şehrini sevmiyorum o nedenle gidiyorum' derse ona bir şey diyemem. Yapacak bir şey yok."

ALBAYRAK'A GÖNDERME

Abdürrahim Albayrak'a da bir sözü olduğunu ifade eden Şener, "İfadesine göre Burak'ı başka takımın kampından almış. Ben hemşehrilerimin zeki olduğunu zannederdim. Madem o takımın kampından aldın, parayı da oraya yatırsaydın. Bize niye yatırdın? İnsan ağzından bir laf çıkarken düşünür, ondan sonra konuşur. Neyse hayırlı olsun. Galatasaray defteri bizim için kapanmıştır, Burak defteri kapanmıştır. Trabzon daima vardır. Dün de maçı seyrettim. Çok da mutlu oldum. Yeni transferleri çok beğendim. Bundan sonra belki bir iki tane daha transfer yaparız. Daha vakit var. Bu hafta UEFA Disiplin Kurulu kararları belli olsun. Bizim hangi lige kalacağımız belli olsun. Ona göre bir iki araştırmamız var. Onları da sonuçlandırırız" dedi.

"ÜNAL BEY'LE YEMEK YEDİK"

Moralinin iyi olduğunu vurgulayan Sadri Şener, "Sadece bu işle uğraşmıyorum. Bin tane isim var kulüple ilgili. Bunlar hep yaşadığımız şeyler. Büyük bir camiaydı, bana biraz ters geldi ama onlar da yapabiliyormuş. Çok da mühim değil. Ünal Bey'le daha önce bir yemek yedik. Ona teklifimi yapmıştım. Galatasaray'a verebilmem için 7 milyon euro artı 2 oyuncu. Yani ben dönüp halkıma şunu demeliydim; Burak'ın artı Selçuk'un da parasını aldım. O zaman bu sevimli bir transfer olabilirdi. Ama onlar bu hakkı kullandılar, transferin şekli yanlıştı" diye konuştu.

"GALATASARAY 40 BİN, BİZ 800 KOMBİNE SATMIŞIZ"

Trabzonspor Başkanı Şener, kombine satışlarıyla ilgili olarak, "Galatasaray 40 bin satmış, biz 800. Ama bunu kimse algılamak istemiyor. Yani bunu transferle bağdaştırmamak lazım. Ciddi transferler yapan bir takımız. 26-27 oyuncumuz var. Hoca, bunu 22'lere indirecek. Fazlalığımız var. Ama hoca derse ki; Mutlaka bir santrfor lazım. Onu da alırız. Şu anda bir sıkıntımız yok" dedi.

"GALATASARAY SULTANİSİ'NE DERS EKLEMEK LAZIM"

Şener, Burak'ın Galatasaray'a gitmesiyle ilgili kendisini eleştirenlere şu sözlerle yanıt verdi:
"Alırken 'bravo başkan' demiyorlardı. Burak'ı tanıma bile tanımıyorlardı. Şimdi niye tepki oluşuyor ki. Bunu yaratan Trabzonspor. Trabzonspor'un hocası, yönetimi kadrosu. Bu gayet doğal. Ondan önce Gökdeniz'i de sattık. Daha önceki yıllar Ali Kemal gitti, Osman gitti. Aklınıza kim gelirse herkes gitti. Gayet doğal. Ben şekline karşıyım. Yoksa gidebilir. Hakikaten bir daha kolay kolay selam vermeyeceğimiz Trabzonspor'un kapısından geçmeyecek bir menacere sahip. Ondan önce de başka bir menacerin başka bir versiyonu da Selçuk'ta vardı. O açıdan bakıyorum olaya,. Ben mi farklı yetiştim? Gerçi Galatasaray lisesi mezunu değilim ama demek ki çok farklı yeteneklerim var. Bence Galatasaray Lisesi'nin Sultanisi'nin tedrisatına bir iki ders daha ilave ettirmek lazım."

"GÜN GELİR HESAP DÖNER"

Burak'ın Galatasaray'dan aldığı parayı Trabzonspor'un kendisine zaten verdiğini vurgulayan Sadri Şener, "Oradan aldığı parayı zaten biz veriyoruz. Trabzonspor'un ondan eksik kalan bir tarafı yok. Ama 'istikbal' lafından alınıyorum. İstikbal Trabzon'da daha önemli. Niye Galatasaray'da istikbal olsun ki. Onu biri bana söylesin. Gittiyse de gitti artık çok da mühim değil. Çok da büyütmenin anlamı yok. Trabzonspor'dan daha büyük değil. Ama insan bununla ileriki yallarda özel hayatında karşılaşır, siyasi hayatında, ticari hayatında karşılaşır. Son olarak şunu söyleyeyim; Türkçe'de çok güzel bir tekerleme var. 'Keser döner sap döner bu hesap bir gün döner' derler. Bunu da hep beraber görürüz" dedi.

İstanbul takımlarıyla yaşanılan gerginlikleri de değerlendiren Şener, "Fenerbahçe ile olan işi ben yapmadım. Devlet yaptı. Hep kafayı bükemezsin ki. Tabi İstanbul takımları, Anadolu takımlarına her dediklerini yaptırarak hayatlarını idame ettirmişler. Biz ona pek uymayan bir takım olduğumuzu hep söyledik. Hele ben başkan tipi olarak hiç uymam. Bizim takım çok iyi. Yeni transferler çok iyi. Bir iki eksiği varsa da tamamlarız. Her sene olduğu gibi bu sene de şampiyonluğa oynarız. Çocuk gibi dakikada bir transfer onu al bunu al, yanlış. Her sene transfer olur mu? Beşiktaş'ı görüyorsunuz. Hocanın istediği yerlere alırız gerekirse" dedi.

"NORMALİ FENERBAHÇE'NİN CEZA ALMASI"

Sadri Şener, UEFA Disiplin Komitesi'nin beklenen kararıyla ilgili olarak, "Normali Fenerbahçe'nin ceza alması. Anormali almaması. 16. Ağır Ceza Mahkemesi öyle diyor çünkü. hep bana yükleniyorsunuz ama benim kararım değil. Mahkemenin kararı. O vermiş cezayı sen de onun verdiğini vereceksin" dedi.

Şike davasından ceza alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın cezaevi çıkışında omuzlara alınması ancak kendisinin aklanmasına rağmen havalimanında çok az sayıda taraftar tarafından karşılanmasıyla ilgili bir soruyu da yanıtlayan Şener, şunları söyledi:

"Onların taraftarı daha fazla belki daha örgütlü. Demin dediniz ki; 'Burak gitti size tepki oluştu'. Fenerbahçe'de 50 tane oyuncu gidiyor, 50 tane geliyor, yine omuza alınıyor. Belki organize belki değil ama takdir etmek lazım. Ama İstanbul takımları da şunu bilsinler ki Trabzonspor bu tip olaylarda veya diğer transfer olaylarında hiçbir zaman pes etmiş, işi alttan almış bir takım değildir. Olmayacaktır da. Arzu edilen şike ve Burak işinin biraz önce kapatılması. Her tarafın artık süt liman olması. O benim tarzım değil."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler