« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şener şampiyonluğa inanıyor

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, 3-0 kazandıkları Ankaragücü maçı sonrası iddialı konuştu.

Yunus Emre SEL/TRABZON, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, 3-0 kazandıkları Ankaragücü maçı sonrası iddialı konuştu. Şenol Güneş'le takımın çok iyi bir hava yakaladığını söyleyen Şener, "Şampiyonluk için yeni bir yola girdik. Bunun için Şenol hocanın gelmesi yetti" dedi. Teknik direktör Şenol Güneş ise taraftarlarla futbolcular arasındaki kırgınlığı gidermek için çalışmalar başlattı.

Turkcell Süper Lig'de Belçikalı teknik adam Hugo Broos'la yolların ayrılmasının ardından Sportif Direktör Ünal Karaman'la çıktığı maçta Eskişehirspor'u 2-1'le geçen Trabzonspor, yeni teknik direktörü Şenol Güneş'le çıktığı ilk maçında ise Ankaragücü engelini 3-0'la geçerek son iki haftada iki galibiyet elde etmenin mutluluğunu yaşadı. Bordo - mavili takımın başına 4. kez geçen Şenol Güneş, bu kez başarılı olmak istiyor. Ankaragücü galibiyeti sonrası camiadan sabır talep etmeyeceğini söyleyen Güneş, ilk hedefinin ise taraftarlar ile futbolcular arasında yaşanan kırgınlığı gidermek olduğunu söyledi. Güneş, takıma aşırı bir destek ve ilgi olduğunu belirterek, "Bu da beklentiyi artırıyor. Avni Aker'e çok çıktım ama ilk defa bu kadar farklı duygular içerisinde oldum. Taraftar bu takımın sembolü ve gururudur. Bu taraftarın beklentisi olan kişilikli ve güçlü bir takım sahada olacak. Rakibi oynatmayacağız, biz oynayacağız. Ekonomik sorunları çözmeye çalışacağız. Teslimiyetçi olmak yerine tüm sorunları halletmek için çabalayacağız. Yönetim, teknik heyet ve oyuncu bütünlüğünü sağlamak bizim için önemli. Bu üçlü arasındaki kopmaları düzelteceğiz" dedi.

GÜNEŞ, OYUNCULARI SAHAYA ÇIKARTTI

Trabzonspor'da dün akşamki maçtan sonra taraftarların, "Kolbastı" beklentisini geri çevirip soyunma odasına giden futbolcuları teknik direktör Şenol Güneş, sahaya geri çıkarttı. Futbolcularından taraftarları selamlamalarını isteyen Güneş, "Geçmişi unutun. Geçmişteki kırgınlıkları unutun. Artık her şeye yeniden başladık" diyerek oyuncularını uyardı. Güneş, taraftarlarla - futbolcular arasında daha önceden yaşanan kırgınlıkları gidereceklerini de ifade ederek, "Futbolcular ile seyirci aile gibi olmalı. Oyuncular, bu şehrin bir parçası. Artık bir bütün olacağız" diye konuştu.

ŞENER: "RAKİPLERİMİZİN PUAN KAYBETTİĞİ HAFTADA İYİ BİR HEDİYE ALDIK"

Ankaragücü galibiyeti sonrası rahat bir nefes alan Başkan Sadri Şener ise iddialı konuştu. Şener, Güneş'in gelişiyle takımın çok iyi bir hava yakaladığını belirterek, "Şenol'un ilk maçı olması bizi heyecanlandırdı. Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın puan kaybettiği haftada iyi bir hediye aldık. Bu da bizim şampiyonluk için tekrar yeni bir yola girdiğimizin işaretidir. Takımda, 'Ne değişti derseniz?', Şenol hoca geldi. Moral yükseldi" şeklinde konuştu. Şener, Fatih Tekke'yle ilgili olarak ise, "Kendisiyle hiçbir sorunumuz yok. Askerlikle ilgili problemleri var. O işini hallederse, bu transfer gerçekleşebilir" dedi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa etmesini de değerlendiren Şener, "Aziz beyin kendi taktiri. Kulüpler Birliği Başkanı olmak mesuliyet gerektiriyor. Sivri demeç veremiyorsunuz. Her halde onu düşünmüştür. Çarşamba günü tekrar toplanacağız. Bir dönem benim ismim de gündeme gelmişti. Ama Kulüpler Birliği, İstanbul'da. Benim buraya gidip gelmem biraz zor olur. Şimdi ne olacağını bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

"KIŞIN BİR SABAHINDA GÜNEŞ'LE UYANDIN MI HİÇ?"

Trabzon'dan yayın yapan yerel gazetelerde Teknik Direktör Şenol Güneş'le alınan Ankaragücü galibiyetine geniş yer ayırdı. Kuzey Ekspress gazetesi, "Ruhu yetti" başlığını atarken, Taka Gazetesi, "Şenol'a Trabzon Şenol'a" manşetini kullandı. İlkhaber Gazetesi ise, "Güneş'le gelen zafer" başlığıyla Ankaragücü galibiyetini okuyucularına aktarırken, Karadeniz Gazetesi, "Trabzon günlük, 'Güneş'lik!" başlığını attı. Günebakış Gazetesi ise Güneş'e övgüler yağdırarak, "Kışın bir sabahında Güneş'le uyandın mı hiç?" ve "Güneş doğdu, fırtına çıktı" başlıklarını kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz