MALATYA HABERLERİ

Şener, Sağlık Çalışanlarına Yapılan Saldırıları Kınadı

IHA
15 Temmuz 2015 - 17:15Son Güncelleme : 15 Temmuz 2015 - 17:16

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulmadığını söyleyen Malatya Halk Sağlığı Müdürü Doktor Kemal Şener, yazılı bir açıklama yaparak, yapılan saldırıları kınadı.
Türkiye’de son yıllarda sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının arttığını belirten Kemal Şener, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını maalesef ilimizde de görmekteyiz. Tüm uyarılara ve ilgili kurum ve kuruluşların çeşitli açıklamalarına rağmen sağlıkta benzer şiddet olayları devam ediyor” dedi.
14 Temmuz tarihinde Malatya Fırat Aile Sağlığı Merkezi Hekimi Doktor Edip Zorlu’nun şiddete maruz kaldığını ifade eden Şener, “Doktor Edip Zorlu’ya kendisine yanlış ilaç yazıldığı gerekçesiyle D.İ. adlı şahıs silah çekip, Samsun’da hunharca öldürülen Doktor Kamil Furtun’u örnek göstererek ‘Onun yerine senin resmini asacaklar seni vuracağım, öldüreceğim’ şeklinde tehdit edip fiziksel saldırıda bulunmuştur. Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak değerli meslektaşımıza ve dolaylı olarak sağlık camiasına yapılan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, bu gayri insani davranışların bir daha tekerrür etmemesini diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Şener, Sağlık Çalışanlarına Yapılan Saldırıları Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şener, Sağlık Çalışanlarına Yapılan Saldırıları Kınadı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:52
  • Guneş
   05:38
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   20:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı