« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şener rakibini değerlendirdi

UEFA Avrupa Ligi Play - Off turunda Macaristan'ın Videoton FC takımıyla eşleşmelerini değerlendiren Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Amacımız her zaman olduğu gibi ülkemizi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmek" dedi.

ÖMÜR AVCI - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME
Başkanı Sadri Şener, rakiplerini fazla tanımadıklarını belirterek, "Geçen sezon Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Bu sezon da Avrupa Ligi'nde yine kulübümüze ve ülkemize yakışır şekilde mücadele edeceğiz. Rakibimizi küçümsemiyoruz. Bizim rakibimiz olan her rakip bize göre güçlüdür. En iyi şekilde hazırlanıp turu geçmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde yaptığımızdan daha iyisini bu sezon Avrupa Ligi'nde yapmalıyız" diye konuştu.

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener de, kura çekiminde seri başı olduklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

"Önceki yıllara göre daha az güçlü bir takımla eşleştiğimizi söyleyebilirim. Ancak rakibimizin önceki turlarda aldığı sonuçları ve son olarak da Belçika ekibi Gent'i 3 - 0'lık skorla yendiğini düşünürsek formda bir ekiple karşılaşacağımızı söyleyebiliriz. Bu tür maçlarda en önemli konu rakibi ciddiye almaktır. Rakibi küçümsemenin, medya diliyle 'lokum gibi kura' demenin yanlış olacağını düşünüyorum. Her iki maçta da aynı ciddiyetle sahaya çıkıp turu geçme adına her şeyimizi ortaya koyduğumuz takdirde Avrupa Ligi'ndeki yerimizi alacağımızı düşünüyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz