« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şener: Güneş bütünlük sağladı

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, yaptığı açıklamada, hafta içinde kulüp içinden yetişen teknik direktör Şenol Güneş'i göreve getirdiklerini belirterek, "Trabzonspor'a futbolcu ve teknik adam olarak yaşattığı başarıların ardından ülkemizi dünya üçüncülüğüne taşıyan ve yine Güney Kore'de Trabzon'u ve Trabzonspor'u gururla temsil eden Şenol Güneş gibi bir markayı yeniden aşık olduğu renkleriyle buluşturmak bizleri fazlasıyla heyecanlandırdı. Şenol Güneş gibi biz de ilk maçında onun kadar heyecanlaydık" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor camiasının Güneş etrafında ciddi bir bütünlük sağladığını sevinerek izlediklerini ifade eden Şener, şöyle devam etti: "Bu bütünlük duygusu kulübümüze yeni başarıların planlanması adına büyük önem taşıyor. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'ın puan kaybı ile farkı 7'ye indirdik. Fenerbahçe ile ilk yarının son haftasında sahamızda oynayacağız. Denizlispor ve Fenerbahçe maçlarını kaybetmezsek daha az fark ile ikinci devreye girebiliriz. Aldığımız galibiyetler ve rakiplerin puan kayıpları tekrar bizim şampiyonluk yolunda yeni bir yola girdiğimizin işareti. Belki erken tahmin, ama görüyorsunuz kısa sürede neler oluyor."

Şener, 2 haftada neler değiştiği yönünde ise "Şenol hoca geldi. Hoca değişti. Basın olumlu şeyler yazmaya başladı. Moral yükseldi. Başka bir şey olmadı" diye konuştu.

Şener, Ankaragücü maçını izleyen Rusya'nın Zenit takımında forma giyen eski kaptanları Fatih Tekke'nin transferi konusunda ise, "Bizim Fatih ile bir sorunumuz yok. Fatih'in askerlik sorunu var, onu çözerse transferi hallolur" diye konuştu.

YILDIRIM'IN İSTİFASI

Başkan Şener, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın Kulüpler Birliği Başkanlığı'ndan istifa etmesine ilişkin olarak ise "Aziz Yıldırım'ın takdiri, olabilir. Kulüpler Birliği başkanı olmak mesuliyet getiriyor. İstediğiniz gibi demeç veremiyorsunuz. Onu düşünmüştür. Zannediyorum Çarşamba günü toplanıp bu konuda konuşacağız" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz