« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şener: Gereksiz transfer yapmadık

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, yeni sezon öncesi gereksiz transferler yapmadıklarını belirterek, "İddialı ve yerinde transferlerle kadromuzu güçlendirdik. Bu takımda artık kimsenin yeri garanti değil" dedi.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Başkan Şener, kulübün aylık dergisindeki yazısında önemli konulara değindi. Şener, hiçbir zaman gereksiz transfer yapma arayışı içerisinde olmadıklarını belirterek, "Geçen yıl iskeletini oluşturduğumuz kadroya bu yıl yaptığımız takviyelerle yine şampiyonluğun en iddialı adayları arasında yer alıyoruz. Hiçbir zaman gereksiz transfer yapma peşinde olmadık. Sürekli takımın ihtiyacı olan mevkiler için arayışa girdik. Bunun neticesinde de hazırlık döneminde çok başarılı sonuçlar aldık" diye konuştu.

Şener, takımdaki rekabet düzeyinin çok üst düzeyde olduğunu da ifade ederek, "Artık formaya ulaşmak çok daha zor. Takımda hiçbir futbolcunun yeri garanti değil. Onun için herkes kendini olağanüstü bir gayret içerisinde oynamak zorunda hissediyor. Ayrıca teknik direktörümüzde çok kaliteli bir insan. Bu sezon ligin kaliteli ve çekişmeli geçmesi adına en büyük beklentimiz hakemlerimizin futbolun doğasında bulunan hata oranını en alt seviyeye indirmeleridir" şeklinde konuştu.

61. DAKİKA BREZİLYA BASININDA

Brezilya'nın büyük okur kitlesine sahip gazetelerinden biri olan, 'O Globo', internet sitesinde yayınladığı bir haberde Trabzonsporlu taraftarların yarattığı '61. dakika kutlamasından' övgüyle bahsetti. Brezilyalı futbolcu Alanzinho'dan aldığı bilgilere göre haberini oluşturan gazete, "Türk kulübünün taraftarları kazansalar da, kaybetseler de ikinci yarının 61. dakikasında kutlama yapıyor" başlığıyla duyurdu. Trabzonspor'dan övgüyle bahsedilen haber şu şekilde:

"Trabzonspor, Türkiye'nin dört büyük takımından biri ve taraftarları tıpkı Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları gibi tutku dolu ve fanatik. Trabzonspor taraftarlarını diğerlerinden farklı kılan yönü ise yağmur da yağsa güneş de açsa takım kaybetse de, kazansa da maçın 61. dakikası geldiğinde takımları sanki gol atmış gibi sevinmeleri. İster Trabzon'da ister deplasmanda, Trabzonspor'un olduğu her yerde 61. dakika geldi mi meşaleler yanıyor, şarkılar söyleniyor, balonlar gökyüzüne bırakılıyor."

Haberde Alanzinho'nun "Bu kutlama sayesinde maçı o esnada kaybediyorsak hemen toparlanıyoruz, şayet öndeysek de daha fazla gol atmak istiyoruz. Yani bizi ateşliyor" sözlerine yer verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz