Gündem Haberleri

  Şener: En büyük tehlike eylem yapılamaması

  Murat ARISOY/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  29.01.2011 - 14:14 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, hükümetin eylem yapanları engellemeye çalıştığını savunarak, "Bir ülkede eylem yapılması değil, eylemsizlik tehlikedir" dedi.

  Seçim çalışmalarına başlayan TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Afyonkarahisar’a gelerek ziyaretlerde bulundu. Şener, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’ni ziyaretinin ardından partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Şener, burada yaptığı açıklamada hükümetin özellikle ’Torba Yasa Tasarısı’ olarak bilinen yasa tasarısını protesto eden sendikalardan rahatsız olduğunu belirtti.

  Türkiye’nin demokrasi tarihinde baskı anlamında bir ilki yaşadığını savunan Şener, "Siyasal iktidar, anayasal hakları, gösteri ve yürüyüş hakkını, protesto hakkını ve demokratik eylemleri bastırmaya, sindirmeye, hatta bunlar suçmuş gibi kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik davranışlar ve açıklamalar içerisine girmektedir. Şu anda Türkiye’nin içinde bulunduğu en önemli sorunlardan biri de siyasal iktidarın bu antidemokratik tutumudur" diye konuştu.

  Hükümetin eylemleri tehlike olarak gördüğünü kaydeden Şener, sözlerine şöyle devam etti: "Bir ülkenin başına gelebilecek en büyük tehlike, sivil toplum kuruluşlarının hükümeti, Başbakan’ı protesto etmeleri değildir. Tehlikeli olan, eylem yapamamalarıdır. Tehlikeli olan Başbakan’ı, hükümeti, bakanları protesto edememeleridir. Eğer bunu oluşturmaya, kamu otoritesini kullanan güç olarak siyasi iktidar çaba harcıyorsa, bu daha büyük bir tehlikedir. Bir ülkede eylem yapılması değil, eylemsizlik tehlikedir."

  Şener, bir gazetecinin seçim ittifakı düşünülüp düşünülmediğine ilişkin sorusuna ise, "Biz kendi gücümüze güveniyoruz. Her partinin seçim taktikleri vardır. Bunlar, seçim takvimi belli olduktan sonra gündeme gelir." Şener, daha sonra Afyonkarahisar Gazetecileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı