Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şener: Broos önemli bir hoca

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, bir televizyon kanalına önemli açıklamalar yaptı.

YUNUS EMRE SEL - TRABZON / DHA
SON GÜNCELLEME

Şener, Hugo Broos'un önemli bir hoca olduğunu belirterek, "Şu ana kadar yeni hoca arayışında bulunmadık. Trabzonspor'da çalışmak zor bir durumdur. Buraya gelecek insanın psikolojik olarak da hazır olması gerekiyor. Bence biraz da sabırlı olması lazım. Ben de çok aceleci bir insanımdır ama hepimizin sabırlı olması gerekiyor. Bence Hugo Broos önemli bir hoca. Ama ben, 'Şampiyon olacağız' dedim, Hugo Broos da, 'İkinci veya üçüncü olacağız' dedi. Ben bunun fikir ayrılığı olduğunu düşünmüyorum. Bu bir motivasyon açıklaması da olabilir. Aslında yabancı teknik direktör Trabzonspor için pek uygun değil. Çünkü dediğim gibi Trabzonspor zor bir camia. Biz kendimizden bahsettirmek istiyorsak, mesela önümüzdeki Beşiktaş maçını kazanmalıyız. Beşiktaş maçını kazanırsak çok güzel olur ama kaybedersek de dünyanın sonu değil" dedi.

Şener, Şenol Güneş'i milli takımın başında görmek istediklerini vurgulayarak, "Şenol Hoca bir kere bizim arkadaşımız. Ben veya taraftarlar nasıl Trabzonsporluysa o da öyle Trabzonsporlu'dur. O da kariyerine çok güzel bir şekilde devam ediyor şu anda. Benim gönlümden geçen Şenol hocanın milli takımda yer almasıdır. Ayrıca Şenol hocayla çalışmak zordur ama keyiflidir. Şenol Güneş Trabzonspor için bir simgedir" dedi.

Fatih Tekke'yi Trabzonspor'da görmek istediğini de ifade eden Şener, "Fatih Tekke'yle ben pek tanışamadım. Benim yöneticilik zamanımda birlikte olamadık. Fatih, Trabzonspor'un yetiştirdiği çok kaliteli futbolculardan biri. Türkiye'de Fatih'le oynayan hangi savunma oyuncusuna sorsak onunla ilgili, 'Ne yapacağı belli olmuyor' şeklinde konuşuyorlar. Kulübü de iyi bir durumda ama ileride veya başka bir zaman ben tekrar bu oyuncuyu Trabzonspor'da görmek isterim. Sezon başında almayı çok istemiştik ama olmadı. Ocak ayında kendisiyle bir görüşme daha yapacağız. Kulübüyle anlaşırsak bu transfer olur" şeklinde konuştu.

Şener, Alanzinho ve Yattara'nın önemli oyuncular olduğunu da vurgulayarak, "Alanzinho çok yetenekli bir futbolcu. Doğuştan gelen bir yeteneği var. Türkiye'de tabi ki daha çok güce dayalı bir futbol oynandığından alışma süreci geçirecektir tabi. Vazgeçilecek biri olmadığını Hugo Broos'ta söylüyor. Alanzinho mutlaka takıma kazandırılacaktır. Yattara uzun bir sakatlık dönemi geçirdi ve havasını kaybetti. Bu kadar uzun süre sakat kalınca eski formunu da kaybetti. Hassas da bir oyuncu ve olaylardan çabuk etkileniyor. Önümüzdeki maçta oynar mı bilemiyorum. Kendi isteklerine bağlı, bazen oynamak istiyor, bazen oynamak istemiyor. Değişik bir arkadaş. Yatara konusunda hocanın üstüne bir baskı oluşturulduğu kesin. Taraftar da onu sürekli görmek istiyor. Satılmayacak futbolcu yoktur ama nasip olmadı. Çok uzun yıllar oldu buraya geleli. Artık misyonunu tamamlar gibi oldu. Kolbastı da oynuyor, şarkı da söylüyor bizim kulüpte bu oyuncu için birlik açılması gerek. Yattara Müdürlüğü gibi" diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz