İZMİR HABERLERİ

Senem Kılıç: "Umutsuz Olmayın, Türkiye’nin MHP’si Var"

IHA
29.10.2015 - 10:12Son Güncelleme :

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İZMİR 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ SEÇİM ÇALIŞMALARINA ALSANCAK GÜNDOĞDU MEYDANI’NDA DEVAM ETTİ. GÜNDOĞDU MEYDANI’NDAKİ SEÇİM TIRINDA VATANDAŞLARLA BULUŞAN VE BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLAYAN KILIÇ, GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRMELERDE BULUNARAK, PARTİSİNİN İZMİRLE İLGİLİ PROJELERİNİ ANLATTI.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç seçim çalışmalarına Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda devam etti. Gündoğdu Meydanı’ndaki seçim tırında vatandaşlarla buluşan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıç, gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak, partisinin İzmirle ilgili projelerini anlattı.
7 Haziran seçimlerinden önce parti olarak ekonomi ağırlıklı söylemler ve projelerle milletin huzuruna çıktıklarını ifade eden Kılıç, seçimlerin ardından ülkenin sürüklendiği terör batak sonucunda milletin ve ülnein güvenliğinin ön plana çıktığını vurguladı. Irak ile Suriye’de yaşanan belirsizliğin ve şiddet sarmalının Türkiye’yi bölünmeye varacak çok tehlikeli bir bataklığa çektiğini belirten Senem Kılıç, “Milletçe Cumhuriyetimizin 92. yılını kutladığımız bugünlerdeki kadar memleketimiz bu denli büyük bir tehlike ile karşı karşıya gelmemişti. Yanlış politikalar ve öngörüsüz yönetim anlayışı sadece terörü yeniden hortlatmakla kalmadığı gibi, Ortadoğu’nun fatihi olmak isteyen zihniyetle bizi Ortadoğu bataklığına itmiş bulunmakta. Ancak biz güçlü bir milletiz. Türk milleti olarak kendi küllerimizden her zaman doğmayı başarmış ve büyük medeniyetler kurmuş bir milletiz” dedi.
"BİZ TÜRKİYE’NİN GELECEĞİYİZ"
Yaşanan gelişmeler ve ülkenin durmadan daha kötü şartların içine itilmesi sonucunda milletin büyük kısmının umutsuzluğa düştüğüne dikkat çeken Kılıç, “Maalesef milletimiz derin bir umutsuzluk içinde. Bir çoğu bu ülkede hiçbir şeyin değişmeyeceğine inandığı gibi, haksızlıkların, yolsuzlukların, hırsızlıkların, cinayetlerin devam edeceği görüşünde. Bundan dolayı da milletimiz kendi kabuğuna çekiliyor ancak içten içe büyüyen bir öfke var. İçlerine sindiremedikleri, kendilerine, vatanlarına ve milletine yakıştıramadıkları gelişmeleri kabullenemeyişin öfkesi bu. Milletimize buradan sesleniyorum: Umutsuzluğa düşmeyin. Bu ülkenin, Atamızın kurduğu cumhuriyetimizin Milliyetçi Hareket Partisi var. Biz MHP olarak bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırmaya ve hak ettiği güzel günlere götürmeye talibiz. Biz Türk milletinin ve dünyanın en güzel ülkesi Türkiye’nin geleceğiyiz. Milletimizle hep beraber bunu başaracağımızı biliyoruz ve asla umutsuzluğa kapılmıyoruz” diye konuştu.
"GENÇLER BİZİM YANIMIZDA"
Özellikle genç nüfusun büyük bir umutsuzluk içine düştüğünü aktaran Kılıç, genç işsizliğin bunun en önemli nedeni olduğunun altını çizdi. Sadece İzmir’deki gençlerin yüzde 40’ının işsiz olduğunu bildiren Kılıç sözlerine şu şekilde devam etti: “Hayatının baharında iş amaktan, yuva kurmaktan vazgeçmiş bir nesille karşı karşıyayız. Üstelik bu umutsuzluk o kadar kanıksanmış ki, bizim dışımızda hiç kimsenin bu umutsuzluğu bir sorun ettiği de yok. Gençlerimizin kaybolup giden hayatlarını kurtaramazsak ülkemizin de bir geleceği olmayacağını bilmek zorundayız. Durumun farkında olan gençlerimizden partimize büyük bir yönelme olduğu doğrudur. Hakkımızda yapılan kara propogandalar gençlerin oylarını bizden koparmayı başaramamıştır. Gençler bizim yanımızda durduğu sürece de ülkemizi ve milletimizi hiç bir güç bölemeyecek, hiçkimse milletimiz üstünden kendi hayallerini gerçekleştiremeyecektir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Senem Kılıç: "Umutsuz Olmayın, Türkiye’nin MHP’si Var" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Senem Kılıç: "Umutsuz Olmayın, Türkiye’nin MHP’si Var" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı