İZMİR HABERLERİ

Senem Kılıç: “Türkiye’yi Orta Gelir Tuzağından Kurtaracağız”

IHA
23.10.2015 - 10:48Son Güncelleme : 23.10.2015 - 10:49

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, BİRİKEN EKONOMİK SORUNLARIN KALICI ÇÖZÜMLERLE ORTADAN KALDIRILMASINA TALİP OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

MHP İzmir Milletvekili Adayı Senem Kılıç, biriken ekonomik sorunların kalıcı çözümlerle ortadan kaldırılmasına talip olduklarını söyledi.
MHP İzmir Milletvekili Adayı Senem Kılıç, ekonominin en büyük sıkıntılarından birinin ’orta gelir tuzağı’ olduğuna dikkat çekti. Orta gelir tuzağının tanımını yapan Kılıç, "Orta gelir tuzağı, kişi başına düşen gelirin belli bir aralıkta sıkışması demek. Ne daha fazla üretim ne de tüketim var. Aslında bu durum katma değer üretmediğimiz için böyle. Güney Kore ile Türkiye 2000’lerin başında birbirine model ülke gösterilirdi. Türkiye tarım ve tekstilde büyümeyi seçerken, Güney Kore, katma değeri yüksek teknolojik ürünler ile büyümeyi seçti. Örneğin Güney Kore Ar-Ge çalışmalarına 40 milyar dolar yatırmışken; Türkiye sadece 8 milyar dolar yatırım yaptı. Sadece Samsung markasının Ar-Ge çalışmalarına harcadığı bütçe, tüm Türkiye’nin yaptığı toplam Ar-Ge yatırımından daha fazla. Biz Türkiye’yi orta gelir tuzağından kurtaracağız" diye konuştu.
Türkiye’de yaşanan en büyük sıkıntılardan birinin de işsizlik olduğunu kaydeden Senem Kılıç, "Şu anda işsizlik oranı yüzde 10,4 seviyesinde. Bu rakam, mevsimsel işçileri ve iş aramaktan vazgeçen insanları da eklediğimizde çok daha yüksek rakamlara ulaşıyor. Kişi başına düşen milli gelirin makyajlandığı bu günlerde vatandaş 100 liraya filesini pazarda ne kadar doldurabiliyorsa o kadar zengindir. Bir iş adamı ne kadar yatırım yapabiliyorsa o kadar zengindir. Kriter, alım gücü olmalıdır" dedi.
MHP’nin seçim beyannamesinin halkın ihtiyaçlarına cevap verir nitelikte olduğunu kaydeden Kılıç şöyle devam etti:
“Seçim beyannamemiz, toplumun ihtiyaçları ve ekonomik koşulları göz önünde bulundurularak gerçekçi bir yaklaşımla hazırlandı. Sosyal devlet anlayışıyla yaşama geçirmek istediğimiz hilal kart projemiz var. Muhtaç aileler, bu karta yüklenen bakiyeyle esnaftan alışveriş yapacak. Ülke olarak kendi kendimize yetebildiğimiz ölçüde güçlüyüz. Parti olarak bilim ve teknolojinin önemini biliyoruz. Gençlere önem veriyoruz. İzmir’de hem kamu hem özel üniversiteler açılıyor. Fakat mezun öğrenciler iş bulamadığı için başka kentlerde ekmeğini arıyor. Beyin göçünü tersine çevirmemiz lazım. Sanayicilerle işsizleri buluşturacak bir projemiz var. Gençlerin elinden tutacak bir parti olacağımızı düşünüyorum. Kentsel dönüşüm ve sağlık turizmi yenilenebilir enerji enerji konularında da akılcı projeleri yaşama geçireceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Senem Kılıç: “Türkiye’yi Orta Gelir Tuzağından Kurtaracağız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Senem Kılıç: “Türkiye’yi Orta Gelir Tuzağından Kurtaracağız” haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:55
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı