İZMİR HABERLERİ

Senem Kılıç: “İlkeli Olmak Hayırcı Olmak Değildir”

IHA
10 Ekim 2015 - 09:52Son Güncelleme : 10 Ekim 2015 - 09:53

SEÇİM ÇALIŞMALARINI YOĞUN TEMPOYLA SÜRDÜREN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İZMİR 1'İNCİ BÖLGE 2'NCİ SIRA MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, ÖNCE GAZİEMİR CUMA PAZARI’NDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU, ARDINDAN İZMİR BALKAN GÖÇMENLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’Nİ ZİYARET EDEREK PARTİSİNİN POLİTİKALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

IHA

Seçim çalışmalarını yoğun tempoyla sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1’inci Bölge 2’nci sıra Milletvekili Adayı Senem Kılıç, önce Gaziemir Cuma Pazarı’nda vatandaşlarla buluştu, ardından İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek partisinin politikaları hakkında bilgi verdi.
“Biz kimseye yapmayacağımız bir şeyin sözünü vermedik. Doğrularımızı söyledik ve bundan geri adım atmadık” diyen Senem Kılıç sözlerine şöyle devam etti: “Kendi doğrularından 360 derece dönenlerin Meclis’te terör örgütünün uzantılarıyla birlikte blok oluşturup bizi de içine katmayı düşünmelerini bile kabul edemeyiz. Kimsenin de Türk milliyetçilerini, terör örgütünün uzantılarıyla koalisyon kurmadı diye suçlama hakkı yoktur. İlkeli olmak hayırcı olmak değildir”
“SUÇ BİZİM DEĞİL, ONLARIN”
Koalisyon kurmak için 4 ana ilkelerini seçimin ardından beyan ettiklerini söyleyen Kılıç şu ifadeleri kullandı: “Bunlardan ilki Anayası’nın ilk dört maddesinin asla delinmemesiydi. Nedir bu dört madde: ’Dilimiz, bayrağımız, sınırlarımız ve üniter yapımız’ . İkinci şartımız çözüm süreci olarak adlandırılan ve aslında ülkemizi parçalamayı ve bölmeyi amaçlayan bir çözülme süreci anlamına gelen ihanetler silsilesinin bir an önce sona erdirilmesiydi. Maalesef, en başından beri dile getirdiklerimizin gerçekliği de ortaya çıktı. Çözüm adı altında şehirlere bombaların yığıldığını, devletin silahlı güçlerinin yetkili makamlarca geriye çekilerek ortalığın terör örgütüne terk edildiğini tüm milletimiz gördü. Biz, devlet terörle müzakere değil, mücadele eder diyoruz. Türk milliyetçilerinin bu tavrı da gayet net ve açıktır”
“KOALİSYONA HAZIRIZ”
Partilerinin üçüncü şartının 17 - 25 Aralık Yolsuzluk Dosyası’nın araştırılması olduğunu hatırlatan Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1’inci Bölge 2’nci sıra Milletvekili Adayı Senem Kılıç, partilerinin hala bunu dile getirebilen tek parti olduğuna dikkat çekti.
CHP’nin, yolsuzluk dosyalarını açmayacağını belirttiğine atıfta bulunan Kılıç, kamu kurumlarının hemen hemen tüm hücrelerine kadar sızmış bu denli büyük bir hırsızlık dosyasının peşini bırakamayacaklarını vurguladı. Son koşullarının ise Cumhurbaşkanı’nın yetki alanına çekilmesi olduğunu belirten Senem Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz hala şartlarımızın arkasındayız. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi, seçimlerden sonra kim ki bu dediklerimize evet diyor, biz koalisyona hazırız. Ama kimse bizden terör örgütüyle yanyana gelmemizi beklemesin ve kim bizim şartlarımıza hayır diyorsa, çıksın neden hayır dediğini milletimizin önünde paylaşsın.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Senem Kılıç: “İlkeli Olmak Hayırcı Olmak Değildir” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 09 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Senem Kılıç: “İlkeli Olmak Hayırcı Olmak Değildir” haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:02
  • Yatsı
   21:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı