İZMİR HABERLERİ

Senem Kılıç: "Biz Parti Olarak Terörün Tam Karşısındayız"

IHA
14 Ekim 2015 - 10:19Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 10:20

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, İZMİR ŞEHİT AİLELERİ İNSAN HAKLARI VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

IHA

MHP İzmir Milletvekili adayı Senem Kılıç, İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.
İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Derneği’nin üyeleri, MHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç’ı ağırladı. Ziyarette dernek başkanı Hatice İşbilen ile görüşen Kılıç, tüm şehitlere ve şehit ailelerine ülke ve millet olarak duydukları minneti dile getirdi. Ülkenin her yerinde ve herkeste derin bir huzursuzluk olduğunu kaydeden Senem Kılıç, "Bu huzursuzluk, seçimlerde ne olacağı huzursuzluğu değil. Bu huzursuzluk, ülkenin nereye gittiğiyle ilgili. Milletimiz, aziz vatanımızın nereye gittiğini, milletin ve ülkenin önümüzdeki günlerde ne ile karşılaşacağını artık bilemez durumda. Milletimiz seçimi değil, memleketin geleceğini düşünüyor. Etrafımız bir ateş çemberi ve şimdi bu ateş, ülkemizin tam ortasına düşüyor. Maalesef, yetkililer ise yaşananlara seyirci kalıyor" dedi.
1984 yılında ilk canını alan terör belasının, 2 binli yılların başında bitme noktasına kadar getirilmişken yeniden hortladığına dile getiren Kılıç, "Her gün en az bir evimize ateş düşüyor. Üstelik kendi şehidine sahip çıkmak bile suç olmuş. Vatan için şehit düşen evlatlarımızın artık adı bile anılmıyor. Bugün bir etnisite lehinde ırkçı, faşist söylemlerde bulunmak özgürlükçük olarak ele alınıyor. Ancak tüm ülkeyi bütünleştirici, bu vatan toprakları üstünde yaşayan herkesi bin yıldır kapsayan Türk milleti kavramı ise faşist, ırkçı olarak gösteriliyor. Askerimize, polisimize, çocuklarımıza ateş edenler silahlarının yanına barışı yapıştırdılar ve kendilerinden olmayan herkesi barışa karşı olmakla suçluyor. Bize karşı yürüttükleri savaşta, kendilerinin yanında olmadığımız için bizi savaş yanlısı ilan ediyorlar" şeklinde konuştu.
MHP’nin her türlü teröre karşı olduğunu dile getiren Kılıç, partilerinin terörün ne sağında ne de solunda yer alamayacağını söyledi. Kılıç şöyle devam etti:
"Biz parti olarak, terörün tam karşısındayız. Ülkemizde terörü ve teröristi normalleştirmeye çalışan bir anlayış var. İnsanlarımız evlerinden çıkmaya, toplu bulunan yerlere girmeye korkar hale geldi. İktidardakilere baktığımızda ise bir önlem almadıkları gibi, popülist yaklaşımlarla da önlem almaktan çok uzakta görünüyorlar. Sınırlarımız bugün yol geçen hanına dönmüş. Hastanelerimizde tedavi gören teröristler başkentimizin ortasında bomba patlatabilecek kadar pervasızlaşmış. Dış politikamız çökerken, devletimizin itibarı, teröristlerle müzakere edecek kadar yere indirgenmiş. Bizim MHP olarak bu yüzden ilk öncelikli hedefimiz, toplumsal barışı ve huzuru bozan, her gün can alan terör canavarını yenmektir. Devlet, millet ve parti olarak da bu güce sahibiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Senem Kılıç: "Biz Parti Olarak Terörün Tam Karşısındayız" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 10 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Senem Kılıç: "Biz Parti Olarak Terörün Tam Karşısındayız" haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı