İZMİR HABERLERİ

Senem Kılıç:"açık Açık Anlatmak Zorundalar"

IHA
26 Ekim 2015 - 10:22Son Güncelleme : 26 Ekim 2015 - 10:23

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İZMİR 1. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI SENEM KILIÇ, GÜZELBAHÇE ORGANİK PAZARI’NDA SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM ETTİ. GÜZELBAHÇELİLERE PARTİSİNİN POLİTİKALARI VE BEYANNAMESİYLE İLGİLİ BİLGİ VEREN KILIÇ, ATATÜRK İLKE VE İNKİLAPLARINA MECLİS ÇATISI ALTINDA SAHİP ÇIKAN TEK PARTİNİN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Senem Kılıç, Güzelbahçe Organik Pazarı’nda seçim çalışmalarına devam etti. Güzelbahçelilere partisinin politikaları ve beyannamesiyle ilgili bilgi veren Kılıç, Atatürk ilke ve inkilaplarına Meclis çatısı altında sahip çıkan tek partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu söyledi.
Güzelbahçe Cem Evinde Muharrem ayı aşuresi dağıtıımı etkinliğini de ziyaret eden Kılıç, Türkiye’nin kurucu yapısı olduğunu iddia eden Cumhuriyet Halk Partisi de dahil diğer partilerin Atatürk ilkelerini Meclis çatısı altında adeta yıpratma ve sorgulama yarışına girdiğini vurguladı. Senem Kılıç, “Bir ülke düşünün ki meclisinde o ülkenin kurucusu olan milletin isminin değiştirilebileceği dahi dile getirilmekte. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Anayasa’dan Türk ibaresinin çıkarılma tartışmasını tüm milletimiz izlemiştir. Elbette bunun milletimizde bıraktığı derin izler vardır. Bunun sonucu da sandığa yansıyacaktır” dedi.
NEYİ KAST EDİYORLAR?
CHP’nin seçim beyannamesini de eleştiren Kılıç, beyannamede 11 defa Kürt kelimesi geçmesine rağmen 1 kere bile Türk isminin yer almadığına dikkat çekti. CHP’nin AKP ve HDP gibi etnik kimliğe dayalı bir yurttaşlığın önünü açmaya çalıştığını ifade eden Senem Kılıç “Cumhuriyet Halk Partisi maalesef beyannamesinde Türk milletinin değil, terör örgütünün isteklerini göz önünde bulundurmuştur. Terör sorununu Kürt sorunu olarak aktardığı beyannamesinde sorunun çözümü olarak da eşit vatandaşlık önerisini getirmektedir. Eşit vatandaşlık ilkesini Anayasa’da yazdığı şekilde kabul etmemektedir. PKK ve KCK’da aynı görüşü savunarak tam demokrasiden bahsetmektedir. CHP eşit vatandaşlık derken neyi kastetmektedir? Misakı Milli sınırlarımız içinde özerk bir yapının kurulmasından, eğitimde başka dillerin kullanılmasından mı bahsetmektedir? Bizim buna izin vermeyeceğimizi bilmeleri gerekmektedir” diye konuştu.
"AÇIK AÇIK ANLATMAK ZORUNDALAR"
“Dağdaki teröristle, vatanı için gece gündüz demeden canını ortaya koyan, şehit olan askerimizi, polisimizi aynı kefeye koyuyorlar” diyen Kılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Neredeyse dağdaki teröristten özür dileyip helallik alacak noktaya geldiler. Terörün suçunu, şehitlerimizin vebalini askerimize polisimize yükleyecekler. Buradan sormak istiyorum. Bu eşbaşkanlıktan sonra acaba eş partililik mi çıkmıştır? CHP HDP’nin eşpartisi midir? Atatürk’ün mirasını taşıyoruz diyen bir partinin yürüttüğü bu politikalar herkesi derinden yaralamaktadır. Madem mirası taşıyorlar, mirasa ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tartıştırarak, Türk milletinin ismini Anayasa’dan çıkarmak isteyerek mi sahip çıkıyorlar? CHP ne dediğini, söylediklerinin nereye vardığını, milletimize neler vaat ettiğini çıkıp açık açık anlatmak zorundadır. Kendisine oy veren milletimizi kandırmaya hakkı yoktur.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Senem Kılıç:"açık Açık Anlatmak Zorundalar" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 10 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Senem Kılıç:"açık Açık Anlatmak Zorundalar" haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı