Ege Haberleri

EGE

  Senem’in canavarı: Üzgünüm

  Hürriyet Haber
  24.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Karşıyaka'da, minibüsüylü çarptığı lise öğrencisi Senem Denoğlu'nun ölümüne neden olmakla suçlanan dolmuş şoförü Yılmaz Çetin'in yargılanmasına başlandı. Çetin'in 5 yıl hapsinin istendiği davanın ilk duruşmasında, baba Sabri Denoğlu ile trafik kazalarında çocukları ölen bazı aileler de hazır bulundu.

  GEÇEN 13 Şubat'ta, erkek arkadaşına hediye almak için bisikletiyle çarşıya çıkan 18 yaşındaki Senem Denoğlu'na, Karşıyaka Adliyesi karşısında Yılmaz Çetin yönetimindeki minibüs çarptı. Karşıyaka Lisesi son sınıf öğrencisi Senem Denoğlu yaşamını yitirdi.

  MAHKEMECE serbest bırakılan dolmuş şoförü Çetin hakkında ‘‘tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu ölüme sebebiyet’’ten 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Karşıyaka 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davanın görülmesine dün başlandı. Sanık şoför Çetin, ‘‘Hava karanlıktı. Bisikletle birden önüme çıktı. Çarpmamak için frene bastım, ancak duramadım. Çok üzgünüm’’ dedi. Ölen genç kızın babası, bilgisayar operatörü Sabri Denoğlu ise Çetin'in hızlı gittiğini belirtip, cezalandırılmasını istedi.

  DAHA önce, Muğla, Marmaris ve İstanbul'da meydana gelen kazalarda kızlarını yitiren Mustafa Ünsal, Mümin Karaca ve Fikriye Özgöçmen'in de izlediği duruşma tanık dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı