« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Senegal'de Demba Ba depremi!

Kariyerinin en parlak sezonunu yaşayan Beşiktaşlı Demba Ba'nın Senegal Milli Takımı'na çağrılmaması olay yarattı. Senegalli futbolseverler karara büyük tepki gösterirken, ülke futbolunun efsane isimlerinden Roger Mendy, milli takım teknik direktörü Alain Giresse için, "Ba'yı çağırmamakla kariyerini riske attı" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milliyet'in haberine göre; Beşiktaşlı Demba Ba'nın Senegal Milli Takımı'na alınmaması ülkesinde büyük karışıklığa yol açtı. Yıldız futbolcunun Afrika Uluslar Kupası kadrosunda yer almamasına ülkede bir çok isim tepki gösterdi. Tepkilerin ardından, turnuvadaki olası bir olumsuz sonuçta, teknik direktör Alain Giresse'in topun ağzına geleceği yorumları yapıldı.

Senegalde Demba Ba depremi FENERBAHÇE'Yİ YIKAN BEŞİKTAŞ'I SEVİNDİREN KARAR



Senegal Milli Takımı'nın efsane isimlerinden, eski futbolcu Roger Mendy (altta) Giresse'ye tepki gösterdi. Mendy, "Demba Ba'yı kadroya çağırmamak kolay verilecek bir karar değil. Giresse yaptığı seçimlerle kendisini riske attı" dedi.

Senegalde Demba Ba depremi
Senegal Milli Takımı'nın eski teknik direktörlerinden, şu an Kongo'nun başında bulunan Claude Le Roy ise Demba Ba'yı överek, "Demba Ba büyük golcü. Onsuz olmak kolay olmayacaktır. Ancak şimdi Senegal bir sınavdan geçecek. Eğer onsuz olmayı başarabilirse bu takımın forvetteki zenginliğini kanıtlayabilir" diye konuştu.

Tassirou Diallo ise olayın sadece sportif bir tercih olmadığını, Senegal hocası Giresse ile Beşiktaşlı yıldız arasında sorunlar bulunduğunu açıkladı. Diallo, "Kulübündeki iyi performansına karşın milli takıma çağrılmadı. Demba Ba ile Giresse arasında problemler var" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler