ADANA HABERLERİ

Senegal Büyükelçisi Mbacke’den Vali Büyük’e Ziyaret

IHA
09 Ekim 2015 - 13:15Son Güncelleme : 09 Ekim 2015 - 13:16

(ÇUGİAD) DAVETLİSİ OLARAK ADANA’YA GELEN SENEGAL CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ MOUSTAPHA MBACKE, VALİ MUSTAFA BÜYÜK’Ü MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

IHA

Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin (ÇUGİAD) davetlisi olarak Adana’ya gelen Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke, Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret etti.
ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke ile beraberindeki heyetin ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirten Vali Büyük, Adana’nın ekonomik olarak Çukurova Bölgesi’nin merkezi konumunda olduğuna dikkat çekti. Vali Büyük yaptığı konuşmada, “Biz ülke olarak, başta ekonomi olmak üzere çeşitli alanlarda ilişkilerimizi tüm dünyada olduğu gibi Afrika’da da geliştirmek istiyoruz. Eğitimden sağlığa, spordan tarıma, bir çok alanda işbirliği yapma imkan ve potansiyeli Adana’mızda var. Ziyaretiniz vesilesiyle vurgulamak istiyorum ki; her iki ülkenin işadamları arasındaki ekonomik ilişkiler, her iki ülkenin menfaatine olacaktır. Bizler, bu konuda elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye hazır ve kararlıyız” diye konuştu.
"AMACIMIZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİNİN ARTMASI"
Vali Mustafa Büyük’e teşekkür eden Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Moustapha Mbacke ise konuşmasında, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek doğrultusunda, Adana’da çeşitli inceleme ve temaslarda bulunduklarını söyledi. Bu kapsamda, işadamlarıyla bir araya geldiklerinde ve yapılacak yatırım ve ticari ilişkiler analiz ettiklerini kaydeden Büyükelçi Mbacke, "Türkiye ve Senegal arasındaki ekonomik işbirliğinin artmasını temenni ediyoruz. Adanalı işadamlarını ülkemizde görmek ve misafir emek istiyoruz” şeklinde konuştu.
"AFRİKA’NIN EN ÇOK KALKINAN ÜLKESİ OLACAK"
ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, "Senegal, Çukurova’ya benzer iklimiyle, özellikle pamuk üretimi ve petrol rezerviyle dikkat çekiyor. Senegal, önümüzdeki 10 yıl içinde Afrika’nın en hızlı kalkınan ülkesi olmaya aday. Bu yüzden Sayın Büyükelçimizi, Adanalı işadamlarımızla buluşturduk ve görüş alış verişinde bulunduk. Bu vesile ile karşılıklı ilişkilerin gelişmesini arzu ediyoruz” görüşlerine yer verdi.
Senegal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Mbacke’nin Valilik Şeref Defteri’ni de imzaladığı ziyaret, bölgelerin genel durumlarına ilişkin değerlendirmelerle sürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Senegal Büyükelçisi Mbacke’den Vali Büyük’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 13 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Senegal Büyükelçisi Mbacke’den Vali Büyük’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:51
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:35
  • Yatsı
   21:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı