İZMİR HABERLERİ

Sendikalardan "Yeni Asır’a Saldırı" Açıklaması

IHA
15.10.2015 - 13:09Son Güncelleme :

YENİ ASIR GAZETESİ'NE HALK EVLERİ TARAFINDAN YAPILAN YUMURTALI VE BOYALI SALDIRININ ARDINDAN, GAZETENİN YAYIN YÖNETMENİ TARAFINDAN OLAYLARIN SORUMLUSU GÖSTERİLEN DİSK EGE BÖLGE TEMSİLCİSİ MEMİŞ SARI'YA BAZI İŞÇİ SENDİKALARI SAHİP ÇIKTI.

IHA

Yeni Asır Gazetesi’ne halk evleri tarafından yapılan yumurtalı ve boyalı saldırının ardından, gazetenin yayın yönetmeni tarafından olayların sorumlusu gösterilen DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’ya bazı işçi sendikaları sahip çıktı.
DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’nın İzmir’de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Yeni Asır ve bazı gazetelerin yayın politikalarını eleştirmişti. Sarı’nın bu konuşmasınından saatler sonra ise halk evleri üyesi bazı kişiler, Yeni Asır Gazetesi’nin bulunduğu binaya gelerek yumurtalı ve boyalı saldırı da bulundu. Yeni Asır Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı’nın olayların sorumlusunun Memiş Sarı olduğunu ifade eden açıklamalarından ardından dört işçi sendikası, ortak bir basın açıklaması yaparak kameraların karşısına geçti.
Dört sendika adına konuşan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Bahri Alkan, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı’ya sahip çıktı. Alkan, Sarı’nın demokratik hakkını kullandığını ifade ederek, "DİSK Ege Bölge Temsilcimiz Memiş Sarı demokratik eleştiri hakkını kullanarak, İzmir’de yayın yapan Yeni Asır Gazetesini eleştirmiştir. Sadece demokratik eleştiri hakkını kullanan ve gerçeklerin saptırılmasına karşı duruş gösteren Memiş arkadaşımız, Yeni Asır Gazetesinde ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Şebnem Bursalı tarafından yazılan yazılarda açıkça hedef gösterilmektedir. Bölge temsilcimizin gazetenin manşetinden hedef gösterilmesi nedeniyle, bölge temsilcimize yönelecek herhangi bir olumsuzluğun sorumlusu Yeni Asır Gazetesi ve onun Genel Yayın Yönetmeni olacaktır. Buradan ifade ediyoruz ki; İzmir’deki emek ve demokrasi güçleri olarak, Bölge Temsilcimiz Memiş Sarı’nın arkasındayız. Temsilcimizin hedef gösterilmesini protesto ediyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sendikalardan "Yeni Asır’a Saldırı" Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 13 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sendikalardan "Yeni Asır’a Saldırı" Açıklaması haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı