ANKARA HABERLERİ

Sendikalardan haberler

Hürriyet Haber
29.08.2012 - 18:28Son Güncelleme : 29.08.2012 - 18:27

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, öğrenci harçlarında adalet sağlanmasını istedi.
Özer, yazılı açıklamasında, harçların kaldırılmasının sosyal devletin önemli bir işaret olduğunu ve kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, bu konuda hakkaniyetle davranılması açısından 2. öğretimlerin harçlarından da 1. öğretimlerden daha önce alınan ücret kadar bir iyileştirilme yapılması gerektiğini bildirdi.
 
 -DES Genel Başkanı Avcı-
 
 Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, yaklaşık 12 bin civarındaki Felsefe grubu öğretmenlerinin başta bölümleriyle ilgili atama sayısının artırılmasını ve akabinde Rehber öğretmenlik kontenjanları içinde değerlendirilmeleri gerektiğini bildirdi.
 Avcı, yazılı açıklamasında, Rehber öğretmen kontenjanının her atama döneminde boş kaldığını kaydederek, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'den Felsefe grubu öğretmenliği mezunlarından istifade etmesini istedi.
 Avcı, açıklamasında, “2012 yılı atama döneminde Felsefe grubu öğretmenliğine 3. öncelik hakkı tanınmalıdır. Öğretmenler ailelerinden ayrılıyor. İl-ilçe emrinin geri getirilmesi gerekiyor. Aksi halde eşinden ve çocuklarından ayrılmış öğretmenlerden sağlıklı ve verimli eğitim vermesini bekleyemeyiz” görüşünü ifade etti.
 
 -TES-İŞ Yönetim Kurulu-
 
 TES-İŞ Yönetim Kurulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Kurtuluş Savaşı, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin, omuz omuza, canını dişine takarak verdiği mücadele sonucunda kazanılmıştır. Kurtuluş Savaşı göstermektedir ki, bu millet birliğini ve bağımsızlığını tehdit eden her türlü düşmanca tavra karşı topyekün ayağa kalkma ruhuna sahiptir. Ülkemiz üzerinde yıllardır oynanan oyunlar hala başarılı olamamışsa, hiç şüphesiz genlerimizle bizlere aktarılan birlik- beraberlik ruhu ve kardeşçe yaşama bilinci bunda birincil öneme sahiptir” görüşüne yer verildi.
 Mesajda ayrıca, şunlar kaydedildi:
 “Milletimiz Kurtuluş Savaşında kaderini kendi elleriyle çizmiş, atalarının büyük fedakarlıklarla vatan yaptığı topraklarda sonsuza kadar bağımsız ve kardeşçe yaşama iradesini ortaya koymuştur. Bizlere düşen görev, bu iradeyi çoğaltarak büyütmektir. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Büyük Önder Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin tüm kahramanlarını saygıyla anıyoruz.”
 
 -Şeker-İş Genel Başkanı Gök-
 
 Şeker-İş Genel Başkanı İsa Gök, içeride veya dışarıda ulusal birliği, toprak bütünlüğü ve laik cumhuriyeti zaafa uğratmaya çalışanların asla emellerine ulaşamayacaklarını bildirdi.
 Gök, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:
 “Özgürlüğün, laik cumhuriyetin, demokrasi ile sosyal hukuk devletinin müjdecisi olan 30 Ağustos'un, ümmetten millete giden uzun ve sorunlarla dolu 90 yıllık yolunun inançla, kararlılıkla aşıldığı gün bir kez daha kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.
 Tarihsel süreç içerisinde geçmişte olduğu gibi günümüz koşullarında da herkes çok iyi bilmelidir ki içeride veya dışarıda ulusal birliğimizi, toprak bütünlüğümüzü ve laik cumhuriyetimizi zaafa uğratmaya çalışanlar asla emellerine ulaşamayacaklardır.
 Yalnız bizim değil mazlum milletlerin gönüllerinde de çok özel bir yeri bulunan Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun silah arkadaşlarını minnetle, şükranla anarken, aziz şehitlerimize gani gani rahmet, tarihin her döneminde canı ve kanı pahasına eşi görülmemiş kahramanlık destanları yazan silahlı kuvvetlerimizin tüm personeline bundan sonraki mücadelelerinde başarılar dileriz.”
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sendikalardan haberler haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:53
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı