ADANA HABERLERİ

Sendikalardan Başkan Karalar’a Destek

IHA
22.10.2015 - 14:06Son Güncelleme :

ADANA’DA DİSK, KESK, TMMOB VE ADANA TABİP ODASI ORTAK BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK, ANKARA’DAKİ BARIŞ MİTİNGİ’NE YAPILAN SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDENLERİN TAŞINDIĞI SEYHAN BELEDİYESİ’NE AİT CENAZE ARAÇLARINA, SEYHAN BELEDİYE BAŞKANI ZEYDAN KARALAR’IN İRADESİ DIŞINDA SİYASİ ÖRGÜT BAYRAKLARININ ASILDIĞINI DUYURDU.

IHA

Adana’da bazı sivil toplum kuruluşları basın açıklaması yaparak, Ankara’daki Barış Mitingi’ne yapılan saldırıda hayatını kaybedenlerin taşındığı Seyhan Belediyesi’ne ait cenaze araçlarına, Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın iradesi dışında siyasi örgüt bayraklarının asıldığını bildirdi.
10 Ekim’de Barış Mitingi’ne yapılan bombalı terör saldırısında, mitinge Adana’dan katılan 12 kişi de hayatını kaybetmişti. Ölenlerin cenazeleri, Seyhan Belediyesi’ne ait cenaze araçlarıyla Adana’ya getirilip, cenaze töreni yapılmıştı. Bu sırada bazı cenaze araçlarında yer alan siyasi örgüt bayrakları ulusal yayın yapan bazı gazetelerin güney eklerinde yer almış, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a tepki gösterilmişti.
DİSK, KESK, TMMOB ve Adana Tabip Odası bugün Seyhan Belediyesi önünde ortak bir basın açıklaması yaparak, cenaze araçlarına asılan bayraklarla Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın bir ilgisi olmadığını duyurdu. Grup adına konuşan DİSK Genel İş 2 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu, Başkan Zeydan Karalar’a yönelik linç kampanyası başlatıldığını ifade ederek şunları söyledi:
“Ankara’da cenazelerimizi ortada bırakmayan, bir telefon ile Seyhan Belediye başkanımızın tüm olanaklarını insani yardım kampanyasında bizler için seferber etmesinin bedeli bu biçimde yapılan haber olmamalıydı. Başkan Zeydan Karalar ne yapmıştır? 12 cenazenin başta Adana olmak üzere değişik illere aileleriyle gitmesini sağlamış, onlara aş sağlamış, çadır, masa, sandalye başta olmak üzere birçok insani yardımda bulunmuştur. Bunu haber yapmayanlar, bu davranışın tüm kamu kurum kuruluşlarına örnek olmasını haber yapmayanlar, gazeteciliğin etik ilkelerini çiğnemiştir. Bir cenazenin taşınması sırasında birilerinin siyasal simgelerini belirten bayrakları cenaze aracına asmaları irade dışı gerçekleşen bir durumdur.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Sendikalardan Başkan Karalar’a Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sendikalardan Başkan Karalar’a Destek haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı