MANİSA HABERLERİ

Sendika Üyelerinin Çocuklarına Burs

IHA
08.10.2015 - 14:44Son Güncelleme :

HİZMET-İŞ SENDİKASI MANİSA ŞUBE BAŞKANI TURAN KARAFİL, “SENDİKAMIZ, 2006-2007 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN BU YANA, ÜYELERİMİZİN ÜNİVERSİTEDE OKUYAN ÇOCUKLARINA YAPTIĞI EĞİTİM YARDIMLARINI, 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA DA BAŞARIYI ÖDÜLLENDİREN VE ÖĞRENCİLERİMİZİN SENDİKAMIZ HİZMET-İŞ’E İLGİ VE KATKILARINI ARTIRAN BİR ÇERÇEVEDE DEVAM ETTİRME KARARI ALMIŞTIR." DEDİ.

IHA

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası, 2015-2016 eğitim öğretim yılında üniversitede okuyan üyelerinin çocuklarını burs verecek. Üniversite sınavında ilk 200 bin kişi arasında yer alan öğrencilere verilecek olan burs için başvuruların başladığı bildirildi.
Hizmet-İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, sendikaları tarafından üniversitede okuyan üyelerin çocuklarına verecekleri burs için başvuruların başladığını belirterek, “Sendikamız, 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılından bu yana, üyelerimizin üniversitede okuyan çocuklarına yaptığı eğitim yardımlarını, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında da başarıyı ödüllendiren ve öğrencilerimizin Sendikamız Hizmet-İş’e ilgi ve katkılarını artıran bir çerçevede devam ettirme kararı almıştır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında (Açıköğretim ve Önlisans hariç) Türkiye’de bulunan üniversitelere girme hakkı kazanan ve yerleştirildiği puan türünün başarı sıralamasında ‘İlk 200 bin içinde yer alan’ üyelerimizin çocukları eğitim yardımından yararlanacaktır. Daha önceki yıllarda (Açıköğretim ve Önlisans hariç) Türkiye’de bulunan üniversitelere girmeye hak kazanan ve halen bu üniversitelerin lisans programlarına devam eden sendikamız üyelerinin çocuklarına üniversiteye girmeye hak kazandıkları yılın/dönemin yerleştirildiği puan türünün başarı sıralamasında ‘İlk 200 bin içinde yer almış’ olmaları şartıyla ‘Alttan dersi olmayanlar veya sadece bir dersi olanlara’ eğitim yardımı yapılacaktır. Alttan birden fazla dersi olan öğrencilerin eğitim yardımı başvuruları kabul edilmeyecektir.” dedi.
Karafil açıklamasını şöyle tamamladı:
“Üniversiteye girmeye hak kazandıkları yılın/dönemin yerleştirildiği puan türünün başarı sıralamasında ‘İlk 200 bin içerisinde yer almamış’ olmakla birlikte eğitim dönemi genel başarı ortalaması 4 üzerinden 3 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazananlar eğitim yardımından yararlandırılacaktır. Sendikamız üyelerinin 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında Türkiye’deki herhangi bir devlet üniversitesinde yüksek lisans veya doktora programına devam eden çocuklarına eğitim yardımı yapılacaktır. Belirtilen kriterlere uygun olmayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Sendika Üyelerinin Çocuklarına Burs hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sendika Üyelerinin Çocuklarına Burs haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  07:48
 • Öğle
  13:30
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı