Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sendika kurun

Şenol Güneş futbolculardan haklarını aramalarını istedi. Milli Takımlar Teknik Direktörü, ‘‘Futbolcularımız olumsuz koşullarda mücadele veriyor. Aşağılanmamaları, değerleri düzeyinde muamele görmeleri için örgütlenmeleri şart. Kulüplerin de lokavt hakkı olmalı’’ dedi.

Adnan SUNGUR / TRABZON
SON GÜNCELLEME
A Milli Futbol Takımımız'ı, 47 yıl sonra Dünya Kupası'na taşıma başarısını gösteren teknik direktör Şenol Güneş, futbolculara çağrıda bulundu: ‘‘Sendika kurun.’’ Türkiye'de futbolcuların olumsuz koşullarda mücadele verdiğini belirten Güneş şunları söyledi: ‘‘Futbolcu, önemli bir değer olmasına karşın, tek başına mücadele verirken çok zorluklar çekiyor.

AVRUPA'DAKİ GİBİ

Onurlarını kıran davranışlarla karşılaşıyorlar. Hiçbir kulübün bunu yapmaya hakkı olmasa gerek. Futbolcuya haksızlık yapılan düzenin önüne geçilmeli. Bunun yolu da Avrupa'da olduğu gibi sendikalaşmaktır. Profesyonel Futbolcular Derneği de bu konu üzerinde çalışmaların öncülüğünü yapabilir.’’

LOKAVT HAKKI

Kulüplerin de haksızlıklara uğramaları halinde tepkilerini göstermesi gerektiğine işaret eden Güneş, ‘‘Lokavt yapma hakkına sahip olabilmeliler’’ dedi. Milli Takım Teknik Direktörü, hakemlere karşı sergilenen tutumları da olumsuz bulduğunu vurgulayarak, ‘‘Onların da bu çirkinliklere karşı örgütlü mücadele koyması ve belli tepkileri eylemle göstermeleri gerekir’’ diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler