Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Sendika başkanları: Öğretmen atama sayısı yetersiz

  AA
  13 Eylül 2014 - 16:10Son Güncelleme : 13 Eylül 2014 - 16:11

  Türk Eğitim-Sen ile Eğitim-İş, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde eğitimin durumunu değerlendirdi. Sendika başkanları, öğretmen atamalarının 20 Eylül’e yetişmesi gerektiğini, öğretmen atama sayısının yeterli olmadığını ve okul öncesinde ikili eğitimin doğru olmadığını savundu.

  Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, öğretmen atamalarının Ağustos ayında yapılması gerektiğini belirterek, atamaların 20 Eylül'e yetişmesini istedi.

  Atanacak öğretmen sayısının arttırılmasını talep ettiklerini hatırlatan Koncuk, bu talebin yerine getirilmediğini söyledi.

  TEOG yerleştirmelerinin aileler ve öğrenciler için kabusa dönüştüğünü ileri süren Koncuk, gelecek yıl bakanlığın bu konuda tedbir almasının zorunlu olduğunu belirtti.

  Genel liselerin bakanlıkça yeniden açılması gerektiği önerisinde bulunan İsmail Koncuk, özel okullar teşvik edilirken devlet okullarının unutulduğunu iddia etti.

  Koncuk, eğitim çalışanlarının yeni eğitim dönemini maddi zorluklarla karşıladığı görüşünü de paylaştı.

  Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir de mevcut eğitim sistemini eleştirerek, okul öncesi eğitimde ikili eğitimin kabul edilemez olduğunu söyledi.

  Okulların eğitim ve öğretime hazır olmadığını savunan Demir, atanacak öğretmen sayısının yetersiz olduğunu, bunun 140 bin öğretmen açığını kapatmayacağını savundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı