Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Senden özür dilerim Alex

BU yazıyı sadece sana yazıyorum. Hayır, sadece son 4 ayda gösterdiğin müthiş performansın yüzünden değil.

Sadece dünkü olağanüstü son 30 dakikan için değil. Gol kralı olduğun için değil. Asist kralı olduğun için değil. Devre arası herkes tatildeyken birkaç arkadaşınla birlikte idman yaptığın için değil. Fenerbahçe tarihindeki en başarılı yabancı olduğun için değil. “Uyurgezer dahi” lakabıyla geldiğin Türkiye’de futbol zekası adına izlettirdiklerin için değil Alex. Bu yazıyı senden özür dilemek için yazıyorum. Senin için sezon başından beri yazdığım ve söylediğim herşeyin hala arkasındayım. Deparı zayıf, fiziki yönü zayıf, üst düzey rakipler karşısında çabuk oyundan düşen bir futbolcusun. Ama dünyanın futbol zekası en yüksek, topu en iyi saklayan ve oyun sezgisi en üst düzeydeki 15 futbolcusundan birisin. Fenerbahçe’nin hiçbir zaman seni kaybetmesini istemedim. Çok kritik bir ortamda, seninle ilgili bir tartışmada bunu açıkça dile getirdim. “Alex kalmalı” dedim. Ama oyun sistemi senin üstüne kurulduğu sürece F.Bahçe’nin “Büyük hedeflere” koşamayacağını yazmıştım. Özrümün nedeni bu.

Zaman senin zamanın

Fenerbahçe seninle büyük başarılar kazanabilir. Skor yükünü seninle paylaşanlar ortaya çıktığı, savunma konusunda tüm oyuncuların elini taşın altına koyduğu zaman sonuçların gelebileceğini gösterdi F.Bahçe bize. Sana üst düzey rakipler karşısında, kora kor maçlarda neden performansının düştüğünü sordum bir kez. Başka bir karşılaşmamızda “Sen Türkiye’de çok başarılısın ama Avrupa Kupaları’nda aynı başarıyı gösteremiyorsun” demiştim. “Mücadele yönüm kuvvetli olsa zaten Real Madrid’te oynardım” dedin ilkinde bana. Daha sonra da “Avrupa’da başarı için takımın doğru kurgulanması ve hücumda sadece bana endeksli olmaması gerek” ifadesini kullandın.Her maç Ferrari kırmızı kart görmeyebilir, penaltıdan maçı döndüremeyebilirsiniz. Dün Almeida golü atsa 4 golle yenik ayrılan siz de olabilirdiniz. Benim bütün Türkiye’ye anlatmak istediğim o bölümler zaten. Bu takım bir gün Şampiyonlar Ligi’nde final oynayacak. Sürenin kısalması için hızlı, dikine oynayan ve oyundan düşmeyen futbolculara ihtiyaç var. Genç, hızlı, güçlü bir Alex’e ihtiyaç var. O gelene kadar “kral” sensin. Zaman senin zamanın. Çok sevildiğin bu camiada futbolun keyfini çıkar.

BEĞENDİM

Oscar ödülü kazanacak kadar heyecan verici senaryosu olan 90 dakikayı.

BEĞENMEDİM

Ferrari’nin camiasına ihanet edercesine yaptığı hareketi.

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI