Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şen'den Cimbom'a sürpriz destek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

F.Bahçe'nin eski başkanı Ali Şen, UEFA Kupası'nı kazanan G.Saray'a verilecek maddi yardımın yerinde bir karar olduğunu söylerken, ‘‘Ben olsam 20 değil 100 milyon dolar isterdim’’ dedi.

F.Bahçe Kulübü'nün eski başkanlarından Ali Şen, öncekigün İlker Yasin'in sunduğu ‘‘Spor Mahkemesi’’ programında UEFA Kupası şampiyonu G.Saray'a destek verdi.

Şen şöyle konuştu: ‘‘G.Saray kötü yöneltildi diyorlar, ama şu da bir gerçek, G.Saray, Faruk Süren yönetiminde 4 yılda dört kez lig şampiyonu olmuş. UEFA Kupası'nı alma başarısını göstermiştir. Bu bir kamera şakası gibi fakat gerçek. Biz F.Bahçeliler için acı ama G.Saraylılar için güzel birşey. Neticede gerçek birşey bu.

SÜREN'İ TENKİT ETMEM

G.Saray'a para verilsin mi? Daha önce bir yönetmelik yapılmalıydı. Şartlar orada belirtilmeliydi. Devletin G.Saray'a ne kadar vereceğini bilmiyorum ama bunu tenkit etmem. F.Bahçe şampiyon olsa, bende başkan olsam, yer yerinden oynardı ve bende daha çok para talep ederdim devletten. 81 ildeki caddelere F.Bahçe isminin verilmesini isterdim. Bu nedenle Faruk Süren'i tenkit etmem mümkün değil.

100 MİLYON DOLAR İSTERDİM

Haksız rekabet konusunda doğruluk payı vardır. Ama Atilla Kıyat Paşa'nın dediğinde de doğruluk payı vardır. Ama yine söylüyorum, ülke tanıtımına bu kadar katkı yapan bir takımın başkanı olsam, ben bu parayı fazlasıyla isterdim. Hatta 20 milyon değil, 100 milyon dolar isterdim. Vermeyenlere de aşırı tepki gösterirdim.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz