YOZGAT HABERLERİ

’Sende Bir Deniz Yıldızı AT’ İsimli Sosyal Destek Projesi Gördü

IHA
07.09.2015 - 17:07Son Güncelleme : 07.09.2015 - 17:08

HÜSEYİN EKİNCİ

IHA

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, ’Sende Bir Deniz Yıldızı At’ isimli sosyal destek projesi Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, “Bu proje, evrende bir gözlemci olmayı ve olup biteni gözlemeyi değil; evrende bir oyuncu olmayı ve fark yaratmayı seçmektir. Binlerce deniz yıldızından birkaç tanesinin okyanusla buluşturmak; binlerce sahipsiz kalan çocuktan birkaçını topluma kazandırma amacıyla yola çıkmış bir projedir. Özellikle parçalanmış aile çocukları, ebeveynsiz veya tek ebeveynli öğrencilerimizin okul, veli, öğretmen, öğrenci dinamiğinden kopmaması ve sosyal okul ortamında ayrışmamalarının sağlanması düşünülmüştür" ifadelerini kullandı.
Ekinci ayrıca, "Bu özellikteki çocukları tespit ederek ilgi, istek ve ihtiyaçları doğrultusunda sınıflama yapılarak bu ihtiyaçlara cevap vermek hedeflenmiştir. "Hamiyet Ailesi" çocuklarının da yer aldığı risk grubunun öncelikle kendilerine güven duygusu kazandırılarak akranlarında gördüğü ve kendinde yoksun hissettiği maddi ve manevi ihtiyaçlar karşılanacaktır. Böylelikle sığınacak limanlar aramasına mani olunarak madde bağımlılığı ve çocuk istismarı gibi istenmeyen durumların önüne geçilmek istenmektedir. bu kapsamda öğrencilerimize yeni hobiler kazandırmak, gezi gözlemler yaptırmak, bireysel rehberlik faaliyetleri yanında ailelerine yönelik faaliyetlerle mutlu birer birey olmaları yönünde yola çıkılmış bir projedir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden ’Sende Bir Deniz Yıldızı AT’ İsimli Sosyal Destek Projesi Gördü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ’Sende Bir Deniz Yıldızı AT’ İsimli Sosyal Destek Projesi Gördü haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:45
  • Yatsı
   20:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı