« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sen Türkiye'nin en büyük golcüsüsün

G.Saray, Beşiktaş’ı devirip tatile moralli girerken yönetim ve hocanın takım üzerindeki olumlu tavrı, oyuncuları başarıya taşıdı. Hamzaoğlu futbolcularını, “Biz niye önlem alıyoruz? Bilic alsın. 3 puan sizin olacak” diyerek motive etti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ galibiyetiyle zirve yarışına yeni bir renk getiren ve tatile moralli giren Galatasaray’da yüzler gülüyor... Hamza Hamzaoğlu ile birlikte mükemmel bir çıkış yakalayan sarı kırmızılılar, ezeli rakibi önünde zafere nasıl ulaştı. Maç öncesi ve sonrası neler yaşandı, gelin birlikte bakalım...
“Bizi ancak takım olma duygumuz şampiyon yapar” diyen Hamzaoğlu bu konuda başarıya ulaştı. Bunun en büyük detayı da maç sonunda gizliydi. Karşılaşma boyunca protesto edilen Burak’ın 90+5’te attığı gole en çok Hamzaoğlu sevindi.
Maç sonunda da “Aslanım, oğlum benim. Sen Türkiye’nin en büyük golcüsüsün” diye Burak’ı soyunma odası kapısında karşıladı.


Bir değil, tam 3 oyuncu iğneyle sahaya çıkabildi

Oyuncuların bazıları büyük özveriler yaparak Beşiktaş karşısına çıktılar. 3 oyuncu iğne olarak oynadı. Sadece Sneijder değil, Chedjou ve Umut Bulut da fedakarlık yaptı. Derbi öncesi Galatasaray sağlık kurulunun yoğun çabası da gözardı edilemez. Aurelien Chedjou, 10 gün boyunca her gün 2-3 kez beline uygulanan fizik tedavi yani toplam 30 saat fizyoterapi görerek derbide mücadele etti. Sahanın da yıldızlarındandı.
Sneijder, özel bandajlar ve uygulanan solüsyon iğneler ile Chedjou gibi fizyoterapi tedavisi gördü. Umut da sağ ayındaki ödem nedeniyle iğne olarak sahadaydı.
Galibiyette sahadaki takımın mücadelesi kadar Galatasaray sağlık kurulunun da büyük rolü vardı.

Beşiktaş’ı ilk yarıda salladık şimdi de yıkmaya çıkıyoruz

Maç öncesi “Biz niye önlem alıyoruz. Biliç önlem alsın” diyen Hamzaoğlu, futbolcularını galibiyete rahat bir psikoloji ile hazırladı. G.Saray soyunma odasında Beşiktaş derbisine çıkmadan ve ilk yarı bitiminde ciddi bir özgüven patlaması vardı. Beşiktaş derbilerinde son yıllardaki ezici üstünlük, başları dik tutuyordu. Tüm futbolcular rahattı ve ikinci yarı maçı alacağından emin bir tavır içindeydi. Hamzaoğlu odaya girdi devrede “Rakibi salladık, şimdi yıkacağız. Siz bu Beşiktaş’ı kesinlikle yeneceksiniz” diyerek futbolcularını ikinci yarıya çıkmadan bu sözlerle ateşledi. Oyuncular da 3 puandan emin bir ruh haliyle odadan çıktı.


AİLE HAVASI HER ŞEYİ DEĞİŞTİRDİ

G.SARAY takımındaki aile ortamı yönetimin değişmesi ve Hamzaoğlu’nun gelişiyle zirve yaptı. Son 1.5 yıl Florya’da yalnız kaldıklarını belirten futbolcular önce Abdurrahim Albayrak’ın dönüşü ve kendilerini sahiplenmesi ardından da Hamza Hamzaoğlu’nun getirdiği havayla bambaşka bir çehreye büründü.


HOCA FAKTÖRÜ

Futbolcular, Albayrak ve yönetime olan güvenden dolayı, “Alacakları yoktur” kağıtlarını bile imzaladı.
Hamzaoğlu’nun futbolcularına yaklaşım tarzı her şeyi değiştirdi.


Formayı unutan Dzemaili’yi Milan transfer edecek!

BÜYÜK umutlarla geldiği Galatasaray’da bekleneni veremeyen Dzemaili’nin başına talih kuşu kondu. İtalyan medyasındaki haberlere göre sakatlığı nedeniyle bir süredir formasından uzak kalan Dzemaili’ye, Milan’ın talip olduğu iddia edildi. Milan’ın, Blerim Dzemaili için önümüzdeki günlerde sarı kırmızılı kulübün kapısını çalacağı öne sürüldü.

Burak Yılmaz, Beşiktaş’a 90+5’te attığı golde yaklaşık 50 metre top sürerken, 32.1 km ile maçın en hızlı sprintini attı.


Sinan 5’i bulamadı ama gitmiyor

G.Saray’ın sezon başında Porto’dan Muslera’nın yedeği olarak kiralanan Sinan’ın sözleşmesine “Devre arasındaki transfer sezonuna kadar en az 5 naç da oynar” maddesi eklendi.


DÖNMEK iSTEMEDi

Sinan Bolat, 3 Türkiye Kupası ve Arsenal maçında kaleyi koruyarak devre arasını toplam 4 resmi maçla kapatınca Porto’ya dönme hakkı elde etti. Ancak Sinan Bolat ve menajeri, Porto’dan geri dön çağrısı gelse de sezonu Galatasaray’da tamamlama kararı aldı.


GALATASARAY TEKNİK DİREKTÖRÜ HAMZA HAMZAOĞLU BÜYÜK SIRRINI YILLAR SONRA AÇIKLADI...

ÇOCUKLUĞUMDA FENERBAHÇELiYDiM

“Futbolculuğumda Fenerbahçe Başkanı Ali Şen’den teklif aldım ancak Galatasaray’da Hamza olduğum için kabul etmedim. Çocukluğumda Fenerbahçeliydim. Ancak, profesyonel yaşantı başlayınca o duygu azalıyor.”

GALATASARAY Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, kulübün resmi dergisine verdiği röportajda, “Aslında ben çocukluğumda Fenerbahçeliydim. Ama profesyonel yaşantı başlayınca o duygu azalıyor, kendi takımınızla oynadığınız maçlara odaklanıyorsunuz. Nerede oynuyorsanız, kalbiniz orası için atıyor” diye konuştu.
Hamza Hamzaoğlu, Ali Şen’in Fenerbahçe Başkanı olduğu dönemde, kendisine Galatasaray’dan aldığı paranın iki katını teklif ettiğini, ancak reddettiğini de belirtti. İşte, Hamza Hamzaoğlu’nun röportajından bazı bölümler...

“ALİ ŞEN’İ REDDETTİM”

- Futbolculuğum döneminde Fenerbahçe’den teklif aldım. O dönemin başkanı Ali Şen anlaşamadığımız günün gecesinde aradı beni, “Hamza gel hemen ben sana iki katını vereyim” dedi ama ben Galatasaray’da Hamza olduğumu, şartlarımı son ana kadar burada zorlamak istediğimi söyledim ve kendisine teklif için teşekkür ettim.

PROFESYONELLİK BAŞKA

- Fenerbahçe’nin teklifini reddettim. Çünkü, bir yere bağlandığım zaman kolay kolay bırakabilen birisi değilim. Aslında ben çocukluğumda Fenerbahçeliydim. Ama profesyonel yaşantı başlayınca o duygu azalıyor, kendi takımınızla oynadığınız maçlara odaklanıyorsunuz. Nerede oynuyorsanız, kalbiniz orası için atıyor.
- Takım olarak baktığımda bütün oyuncularımın yükselen bir çizgisi var. Tüm oyuncularım takımın birer parçası olması gerektiğine inandılar.


Şükürler olsun ki G.Saray’a döndüm

G.SARAY’a geldiğim yıl Metin Oktay vefat etti, cenaze törenine gittik. “Ben de futbol hayatımı burada kaptan olarak noktalayacağım” diye kendi kendime söz vermiştim ama olmadı. Şükürler olsun ki Galatasaray’a hoca olarak geri dönebildim.

BEŞİKTAŞ galibiyetiyle sezonun ilk yarısını zaferle tamamlayan ve taraftarının yüzünü güldüren Galatasaray’da moraller zirve yaptı. Hamzaoğlu, golcüsü Burak’ı ise özel olarak kutladı.


Sneijder’e “Bavulunu topla gidiyorsun” dedim

G.SARAY’daki ilk idmanımda Sneijder’e espriyle yaklaştım. “Yönetimle konuştum, aşağıya inip, bavulunu toplayıp gidiyorsun” dedim. Şöyle bir baktı, sonra güldük. Şakalaştık.

‘Biraz ileri gittim’

Aramızda sorun yoktu zaten. O an için onun da yaptığı açıklama yanlıştı, ben de biraz ileri gittim. Amacım bir milli takım hocası olarak onun söylediğine karşılık oyuncularımızı korumaktı ama zaten onu tasdik ettim, “Evet bizim oyuncularımız 3 kere topu dürtmeden vermiyor ama biz de onun için yabancı getiriyoruz” diye. Bu sadece Sneijder ile alakalı değil.


HAMZA HOCA DÜRÜST BİRİ

KENDİMİ anlatacak olursam, Hamza Hoca gerçekten çok çalışkan, işini çok seven, dürüst, düzgün, iyi bir insan. Kendisi de bana daha önce söylemişti (!), “İleride göreceksin futbolculuğumdan daha iyi antrenör olacağım” diyordu bana.
Şimdi bunu yavaş yavaş görmeye başladık, bu da bizi çok mutlu ediyor. Galatasaray’dan ayrıldığı dönemde ‘G.Saray’a tekrar geri döneceğim’ demişti (!) ve başardı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz