Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sen ne fedakarlık yapacaksın Alex

F.Bahçe yönetimi ise kaptanlarına bu ücret karşılığı sözleşme yenilemeyeceklerini söyledi.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

Brezilyalı yıldıza 1 senelik imza karşılığı 2 milyon Euro önerildi.

Sarı lacivertli yönetim yeni anlaşma için Alex’in geriye dönüp kazandıklarına bakmasını ve fedakarlık yapmasını bekliyor. Tecrübeli oyuncu teklifi kabul etmezse kendisiyle nikah tazelenmeyecek.

ALEX De Souza hiç kuşkusuz Fenerbahçe’de unutulmaz efsaneler arasına girmeyi başardı. Attığı ve attırdığı gollerin yanısıra ulaşılması zor istatistiklerle gönüllerde taht kurdu. Taraflı tarafsız takdir gördü. Bugünlerde ise yeni bir tartışma başladı Alex’le ilgili. Merak edilen konu sambacının sezon sonu öncesi Fenerbahçe’yle yeni sözleşme yapıp, yapmayacağı.

UEFA’nın kuralları gereği, devre arasında oyuncular oynadıkları kulüpler ile sezon bitmeden 6 ay önce yeni sözleşme yapmamışsa farklı kulüplerle masaya oturup anlaşabiliyor. Bu madde gereği önünü görmek ve yeni sözleşme imzalamak isteyen Alex kendi menfaati doğrultusunda kamuoyunu hareketlendirme stratejisinin startını verdi.

Yeni tartışma

Dün, “Fenerbahçe benimle görüşmedi, teklifleri değerlendireceğim” diye ilginç bir açıklamaya imza atan Alex, kasım ayında yapılan görüşmenin dışında kulübünden kendisine henüz yeni sözleşme önerisi gelmemesinden yakındı. Böylece yeni bir tartışmanın da başlamasına neden oldu. Gelin Alex ve Fenerbahçe tarafının yeni sözleşmeyle ilgili duruşuna bir bakalım...

Alex cephesi: Sambacı yönetimin nabzını yokluyor

Alex De Souza, yönetimden kendi menfaati doğrultusunda bir sözleşme istiyor. İşin en önemli kısmı da bu durum. Kaptanın kafasında 2 yıllık anlaşma var.
Aldığı ücretin aynı kalmasını talep edecek. Yıllık 3.2 milyon Euro’dan bir kuruş aşağı inmemek için sarı lacivertli yönetime direnecek.
Fenerbahçe ondan o da kulübünden fedakarlık bekliyor. Zaten, kasım ayında yapılan ilk görüşmede de bu durumu iki tarafta açıkça hissettirmişti.
İstediğini gerçekleştirebilmek için de stratejisini kendini çok seven Fenerbahçe taraftarı üzerinden yapıyor.
Akıl oyunlarıyla bu konuyla ilgili startını dün verdi. Fenerbahçe Yönetimi’in nabzını böyle yoklayacak. Brezilyalı bir nevi kamuoyu araştırması yapıyor.

Yönetim cephesi: Sezon sonunu bekleyecekler

Fenerbahçe yönetimi doğal olarak sezon sonunu bekliyor. Alex’in geriye dönüp kazandıklarına bakıp ondan fedakarlık yapmasını bekliyor.
Kaptan Alex’in her zaman Fenerbahçe sevgiyle övünmesine karşın, gelecek başka teklifleri değerlendirme iması sarı lacivertli  yönetimi rahatsız etti.
Fenerbahçe Yönetimi, Alex’in ilerleyen yaşını öne sürüp asla 3.2 milyon Euro yıllık ücret karşılığı sözleşme yapmayacağını açıkça belirtmiş durumda.
Alex’e önerilen rakam ise yıllık 2 milyon Euro. Yönetimin kafasındaki sözleşme süresi ise bir yıllık.
Sarı lacivertliler şimdi kaptandan fedakarlık bekliyor. Alex’in, yönetimin teklifini kabul etmemesi halinde Fenerbahçe ile nikahının tazelenmesi zor görünüyor.

6 YILDA 20 MİLYON EURO’YU AŞKIN PARA ALDI

- 2004’te 3 yıllık sözleşme imzaladı. 2.2 milyon dolar yıllık karşılığı toplam 6.6 milyon doları cebine koydu.
- 2007’de 2 yıllık sözleşme yenilendi. Yıllık 3.2 milyon Euro’dan 6.4 milyon Euro daha aldı.
- 2009’da yine 2 yıllık imza attı. Yıllık ücreti değişmedi ve cebine giren para 6.4 milyon Euro’ydu.
- Primler ve maç başı ücretlerle birlikte 6 yılda 20 milyon Euro’dan fazla para kazandı.

Eşi Dianne sinyali yılbaşında vermişti

ALEX’in eşi Dianne, evlerinin bahçesinde verdiği yeni yıl kutlamasında Fenerbahçe’de kalıp kalmayacaklarıyla ilgili net bir gelişme yaşanmadığını açıklamıştı. Hatta işi daha da ileri götürüp, “Sanırım Fenerbahçe’deki son senemiz. Bugüne kadar kimse bizimle kalmamız konusunda görüşmedi. Durum böyleyken çok sevdiğimiz Fenerbahçe’den ve İstanbul’dan ayrılacağız gibi gözüküyor” diyerek geceye katılan dostlarına durumu bildirmişti. Brezilyalı yıldızın eşinin bu sözlerinin üzerinden 11 gün geçmesine rağmen bu mesaj yönetim tarafından alınmadı ve geçen süre sonunda Alex de yönetimden kendisine teklif gelmemesi üzerine sitesin açıklamada bulundu.


Bunları da Beğenebilirsiniz