Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Sen misin bağıran

<B>BEŞİKTAŞ, </B>savunmaya dört adam dikti. <B>İbrahim Toraman, Koray, Çağdaş </B>ve <B>İbrahim Üzülmez.</B>.. Bu dörtlü savunma, 30 dakikada iki gol yedi, her atakta panikledi.

Ankaraspor'da Jaba diye biri oynadı. 1.50 m boyunda parmak kadar bir Brezilyalı. Tarla faresi gibi kemirdi, ısırdı, yedi bitirdi Beşiktaş savunmasını. Bir Allah'ın kulu çıkıp da ayağının altına alamadı şu bacaksızı...

Ankara seyircisi 2-0'dan sonra Beşiktaş'a ağır bir bindirme yaptı. "Beşiktaş kümeye" diye...

Oysa, Beşiktaş sevgisi 19 Mayıs Stadı'na 20 bin seyirci topladı. Ve Ankara kulübüne nefis bir hasılat kıyağı yaptı...

* * *

İlk yarının son dakikasında İbrahim Akın'ın vole golü gök gürültüsünü andıran bir ses çıkardı. Ahmet Dursun'un golü ise, tereyağdan kıl çeker gibiydi... Kimseleri uyandırmadan sağ alt köşeye yuvarladı topu. Herkesin becerebileceği iş değildi.

Bir acayip takım şu Beşiktaş. İlk 45 dakikada topluca kötü oynadılar. İkinci yarıda hep birlikte coştular, 2-0'lık yenilgiden kurtuldular, skoru eşitlediler. Sonra da galibiyete koştular.

Nasıl mı becerdiler bu işi? Herhalde "Beşiktaş kümeye" diye bağıranlara kızdılar. Ve Ankara seyircisine iyi bir ders vermek istediler...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI