« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sen misin Antalya'ya gitmeyen

Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi ipleri öyle bir eline aldı ki...

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Hannover 96 maçında,  takas önerisini kabul etmeyerek Necati transferine engel olan Serdar Özkan dışındaki herkese şans  tanıdı.
“Forvet transferine mecburuz” sözleriyle, sakatlığı ve kaprisleriyle bıktıran Baros’a bağımlı olmayacaklarının mesajını verdi. Hagi, Baros iyileşse bile onu yedek bırakacak.
İstediği oyuncuları bir bir transfer ettiriyor. Kazım ve Culio’nun ardından sırada, Formica, Romero ve Mutu var. Rumen hoca, Antalya kampında göz dolduran İnsua’yı gönderme fikrinden vazgeçti.

Başkan Polat, “Yetki ve sorumluluk onda” dedi, Hagi icraata başladı

G.SARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat,  tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçiren futbol takımı, devreyi liderin 19 puan gerisinde tamamlayınca, “Futbolun patronu Hagi. Yetki ve sorumluluk onda olacak” diyerek, topu Rumen hocaya atmıştı. Hagi de başkandan aldığı yetkilerini kullanmaya başladı.
Kadrosunda düşünmediği Boşnak orta saha oyuncusu Misimovic konusunda taviz vermeyen Rumen teknik adamın raporu doğrultusunda iki futbolcuyla yollar ayrıldı. Ali Turan, Antalyaspor’a verildi, Musa Çağıran Konyaspor’a kiralandı. Operasyon bununla sınırlı kalmayacak. Bekleneni veremeyen Serdar Özkan’la yollar ayrılacak.  Devre arasında yapılacak takviyeler Colin Kazım  ve Culio ile sınırlı kalmayacak. Kadro en az 3 futbolcuyla daha takviye edilecek. İşte Hagi’nin yaptıkları...
Necati Ateş’in rövanşı
Yönetimden bir yerli, bir de yabancı golcü takviyesi isteyen Hagi’nin yerli adayı Necati Ateş’ti. Eski futbolcusunu ikna eden Rumen teknik adam, bu transferi takas yoluyla gerçekleştirmeyi planlıyordu. Bunun için Serdar Özkan’ı Antalya’ya gönderip Necati ile kadroyu güçlendirecekti.  Ancak, Serdar’ın, “Antalya’ya gitmem” diye inat etmesi, Necati transferine set çekti. Hagi, Serdar’ı bu davranışı nedeniyle affetmedi. Rumen hoca, önceki gün Antalya kampında Almanya’nın Hannover 96 takımı ile oynanan hazırlık maçında Serdar dışındaki bütün oyunculara şans verdi. Gheorghe Hagi’nin bu hareketi, “Necati’nin rövanşı” şeklinde algılandı.
Hannover 96 maçında oyuna girmeyen Mehmet Batdal’ın ayağındaki sakatlığı nedeniyle şans bulamadığını da hatırlatmakta fayda var.

Baros krizi kapıda

Çek santrforun sakatlığıyla ilgili doktorlardan rapor isteyen Hagi, tutarsız sonuçları görünce sinirlendi.  Milan Baros iyileşse bile ikinci yarıda kulübede oturacak.

Yakın çevresine her defasında G.Saray’dan ayrılmak istediğini söyleyip, sakatlığının arkasına sığınan Milan Baros’un bu davranışı Hagi’yi kızdırdı. Doktorlardan rapor isteyen Rumen teknik adam, sonuçların tutarsız çıkması üzerine, Antalya kampında görüştüğü Sportif Direktör Adnan Sezgin’den bir değil, iki forvet transferinin birden yapılmasını istedi. Alınacak golcülerden biri yabancı, diğeri Türk olacak. Bu isteği ile Milan Baros’u düşünmediğinin işaretlerini veren Rumen teknik adam, Çek santrfor iyileşse bile onu kulübede oturtmayı planlıyor.
Sezon başında ücreti 2.5 milyon Euro’ya çıkartılan Baros’un tavrı,  G.Saray’da Misimovic’in ardından gelecek ikinci bir krizin habercisi olarak gösteriliyor. Çek golcüye olan tepkiler sakatlığı ve isteksiz hareketleriyle sınırlı değil. Özel yaşantısına dikkat etmemesi ve bir hafta önce basında çıkan hoş olmayan görüntüleri Baros’un gözden düşmesine neden olan faktörlerden bazıları...


Bunları da Beğenebilirsiniz