Basketbol Sen insan değilsin!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sen insan değilsin!

Kobe Bryant’ın kariyerine şöyle bir bakınca, “cyborg” (insan gibi görünen robot) demek pekala mümkün.

Sakatlık, hastalık, hiçbir şey onu sahaya çıkıp ortalığı dağıtmaktan alıkoyamıyor. Bu tezimizde ne kadar haklı olduğumuzu dün Minnesota maçında bir kez daha gördük. Sağ el baş parmağı kırılmasına rağmen 20 sayı atıp, Lakers’ın 104-92’lik galibiyetinde başrolü oynadı. Şimdi filmi biraz geriye saralım ve Kobe’nin sakat ya da hasta halleriyle yaptıklarının bir kısmına göz atalım:
* 17 Kasım 2009
Kasık sakatlığıyla çıktığı Pistons maçında 40 sayı attı.
* 21 Ocak 2009
Clippers maçında sağ el yüzük parmağı yerinden çıkmış olmasına rağmen 18 sayı, 12 asist ve 10 ribaundla triple-double yaptı.
* 10 Şubat 2009
Gripten muzdarip sahne aldığı Oklahoma Thunder maçında 34 sayı atıp, NBA tarihinin 23 bin sayı barajını aşan en genç oyuncusu unvanını kaptı.
* 11 Mayıs 2008
Pekçok insanı yatağa düşürüp kımıldatmayan sırtındaki spazmlara rağmen 33 sayı bıraktı Utah potasına. Sırt ağrıları yüzünden, kenara her geldiğinde buz tedavisi uygulanmak zorunda kalınmıştı.

Yazık sana Hido

TORONTO Raptors geçen hafta tam 146 sayı yemişti Hawks’tan. Bu kez daha az yediler ama sonuç yine felaket oldu: 89-111.
Hawks daha devre bitmeden kötürüm etti Raptors’ı. Hani öyle bir havada oynandı ki maç, Hawks formalı herkes sayı yaptı, utanmasa teknik heyet de skor üretebilirdi. Toronto, profesyonel basketbol takımından başka her şeye benziyor bu sezon. Pivotu Bargnani skorer forvet gibi oynayıp ribaund kovalamaz. Oyun kurucuları Jack ve Calderon asistten fazla top kaybı yapar. Ne kenardan katkı gelir ne koçtan bir çözüm. Maçta Raptors tarafında sadece Hidayet direndi, o kadar. 35 dakikada 12 sayı attı. Bargnani ve Johnson’ın toplamı kadar, 7 ribaund aldı. Yetmedi, takımın 17 asistinin 8’ini yaptı. Araya bir de blok sıkıştırdı. Hani sadece soyunma odasını silip süpürüp takıma yemek hazırlamadığı kaldı. Yorgun morgun diyoruz ama şu performanstan sonra çocuğa da yazık.

TOPLU SONUÇLAR
Toronto-Atlanta:  89-111
LA Lakers-Minnesota:  104-92
Indiana-New Jersey:  107-91
Philadelphia-Houston:  91-96
Miami-Dallas:  93-106
Chicago-G.State:  96-91 (Uzt.)
Cleveland-Portland:  104-99
Memphis-Oklahoma:  94-102
New Orleans-New York:  96-113
San Antonio-Charlotte:  104-85
Phoenix-Orlando:  106-103

NBA’e kadın eli

NBA’in patronu David Stern, geçtiğimiz günlerde Sports Illustrated’a çarpıcı bir açıklama yaptı: “10 sene içinde kadın basketbolcuları NBA’de görebiliriz.”
Elbette bu açıklamanın ardından yorumlar havada uçuşmaya başladı derhal. LeBron James “10 sene sonra ben hala NBA’de oynuyor olacağım, evet kadın basketbolunu ve kadınların içinde olduğu diğer spor olaylarını izlemeyi seviyorum. Ama böyle bir şeyin olacağına ihtimal vermiyorum” derken, kadın basketbolunun süper yıldızlarından Candace Parker’ın kardeşi ve LeBron’un takım arkadaşı Anthony Parker; “Her şeyden evvel kadınların neden NBA’de olamayacaklarını anlamıyorum. Belki şimdi değil ama asla olamaz da demem” yorumunu yaptı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle