Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sen futboluna bak!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Kemalettin,yazı başlığım sadece sana. Merak ediyorum, sen aklı başında bir adam değil misin...

Senin hiç başka işin gücün yok mu? Durup dururken kendince gündem yaratıyorsun.

Sen sahadaki futboluna baksan, iyi olmaya çalışsan kimler sana birşey diyebilir ki?

Sen bunların hiçbirisiyle yakından uzaktan tanışık değilsin. Ne saha içi hal ve gidişin, ne de saha dışı görüntün giydiğin formaya ve bulunduğun camiaya yakışıyor.

Agresif görüntün ne sana, ne de takımına yararlı oluyor. zararlı oluyor, hem de çok zararlı.

Takımın maç kazandığı zaman üzüldüğünü ifade ediyorsun. Yakışıyor mu sana?

Sen futbolcu musun, yoksa kabadayı mı? Kabadayılığını kabul edelim ama zararlı olan tarafını değil, yararlı olanını.

Takımın, Vanspor'u farklı yeniyor, maçtan sonraki sözlerin koskoca bir ayıp oluyor.

Futbol adına F.Bahçe için verilerin bana göre pek iç açıcı değil. Senle uğraşmak, seni tenkit etmek bizim artık uzakta kalmış olduğumuz düşünce tarzımız. Sen, kendi gündemini kendi yaratan bir garipsin.

Kendi bildiğince top oynayarak birilerini kandırmaya çalışıyorsun. Ama kimsenin de sana inancı olmadığını bilmiyorsun.

Bak arkadaş, sen değil, Pele'ler, Maradona'lar bile kötü oynadıkları zaman eleştirilen olmuşlardır. Sen de kötü oynuyorsan elbette eleştirileceksin. Bu, futbolun kanununda var.

Otto Bariç tarafından belki dokunulmazlığın var olabilir. Bariç'in bileceğidir. Bizim gözlemlerimiz ise senin futboluna F.Bahçe'de yer vermiyor. Gene de biz değil, Otto Bariç bilir diyoruz.

Haa, aklımdayken sana bir hatırlatma yapmak istiyorum. Giydiğin formanın gerçek sahipleri tribündeki F.Bahçe taraftarıdır. Sen unutmuş olsan bile ben sana bunu hatırlatıyorum. Aklının bir ucunda da kalmasını öneriyorum.

O muhteşem tribün topluluğuna sakın ola ki bir daha dil uzatma. Onlar seninle birlikte tüm arkadaşlarının velinimetidir. Hatta, bizim bile.

Sen kim oluyorsun ki, ‘‘Lider olduk, sevinemedik’’ diyorsun. ‘‘Şampiyonluğa giden takımın seyircisi böyle mi olur’’ diyebiliyorsun. Bir de, tribünlere geliyorlar diye eleştirilerini de bir çırpıda sallayıveriyorsun.

Bunların hiçbiri herhangi bir F.Bahçeli futbolcuya yakışmıyor. Eğer sen kendine yakıştırıyorsan onu bilemem.

Ama benim bildiğim bir şey var ki, F.Bahçe taraftarlarıyla bütünleşmediği zaman şampiyon olamayacaktır.. Sen ya ne dediğini bilmiyorsun, ya da F.Bahçe seyircisini tanımıyorsun. Aklını başına topla, futbolunla olmasa bile adamlığınla olmaya çalış.

Yazımızı noktalarken son bir satır da Kaptan Rüştü'ye: ‘‘Sevgili Rüştü, F.Bahçe'nin takım kaptanı, giydiği formasına yakışan kaptanlık bandını takar. Bilmem anlatabildim mi...’Bunları da Beğenebilirsiniz