ANTALYA HABERLERİ

"Şen Dul", sezon finali için son kez sahnede

AA / Leyla Ataman Koyuncuoğlu
29.02.2016 - 12:10Son Güncelleme :

- Avusturyalı besteci Franz Lehar'a ait operet, bu sezon son kez sanatseverlerle buluşacak

Şen Dul, sezon finali için son kez sahnede
AA / Leyla Ataman Koyuncuoğlu

ANTALYA (AA) - Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), Şen Dul isimli operetini bu sezon son kez sahneleyecek.
ANTDOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Avusturyalı besteci Franz Lehar'a ait olan, operet türünün en başarılı örneklerinden biri olarak kabul edilen Şen Dul'u yarın akşam son kez sanatseverlerle buluşturacak.
Hareketli danslarıyla dikkati çeken eserde orkestrayı Ömer Yöndem yönetecek. Balkanlara özgü ulusal renkleriyle dekor edilen sahne tasarımı Ömer Gündüz, kostüm tasarımı ise Nursun Ünlü'nün imzasını taşıdığı eserde koroyu Mahir Seyrek yönetecek.
Üç perdelik eserde, "Hanna Glavari" rolünü Aslı Ayan, "Kont Danilo Danilovitsch" rolünü Fatih Şanal, "Baron Mirko Zeta" rolünü Şafak Güç, "Valencienne" rolünü Bilge Yılmaz, "Camille Kont de Rosillon" rolünü Devrim Demirel, "Njegus" rolünü Ercan Uğur canlandıracak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden "Şen Dul", sezon finali için son kez sahnede hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Şen Dul", sezon finali için son kez sahnede haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı