« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Semray destek bekliyor

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan bedensel engelli milli okçu Semray Taş Özer, İtalya'daki Dünya Şampiyonası'nda, 2012 Londra Olimpiyatları kotası alabilmek için destek çağrısında bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bodrum'un Bitez beldesinde yaşayan bedensel engelli milli okçu Özer, temmuz ayında İtalya'da düzenlenecek Okçuluk Dünya Şampiyonası'na Bodrum Şehir Stadı'nda hazırlanıyor.

Bitez Belediyesinin emlak servisinde çalışan Özer, geçen hafta Marmaris'te düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Okçuluk Şampiyonası'nda ikinci olduğunu anımsattı.

Özer, Haziran ayında İngiltere'de özel bir turnuvaya katılacaklarını belirterek, şöyle konuştu:
“Buradan geldikten sonra Dünya Şampiyonasına katılacağım. 2012 Londra Olimpiyatları'na gidebilmemiz için Dünya Şampiyonasında kota almamız gerekiyor. Şu anda dünya sıralamasında 7. sıradayım. İlk 12'de yer aldığım takdirde Londra Olimpiyatları'na katılabileceğim. Şu anda çalışmalarım iyi gidiyor. Atmak istediğim puana yaklaşmak üzereyim. Bu antrenmanlarda elde etmiş olduğum puanı yarışmalarda da elde edebilirsem, ilk 12'nin içinde olabilirim.”

DESTEK BEKLİYOR

Özer, okçuluk sporunda daha fazla başarılı olabilmek için desteğe ihtiyacı olduğunu belirterek, Bodrum'da yeterince destek görmediğini dile getirdi.

Bodrumlulardan destek isteyen Özer, şunları kaydetti:
“Daha önce Muğla'da yaşıyordum, insanlar daha duyarlıydı. Şu anda Bodrum'da yaşamak zorundayım çünkü Bitez Belediyesinde çalışıyorum. Belediye destek veriyor. En azından izinlerim konusunda hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Çünkü ayın 15 günü şehir dışındayım. Bitez ve Bodrum spora, insana yeterince değer vermiyor. Hiçbir şekilde sponsora ulaşamıyorum. Dünyada ağzıyla ok atan ilk bayan sporcuyum. Bu da ayrı bir değer taşıyor. Dünya üçüncülüğü ve Avrupa üçüncülüğüm var. Bunun hiçbir şekilde değerini göremedim. Bu konuda destek bekliyorum.”

ANTRENÖR EŞİ ÇALIŞTIRIYOR

Semray Taş Özer'in milli takım dışında antrenörlüğünü yapan eşi Alpaslan Özer de eşinin büyük başarılara imza attığını ifade etti.

Okçuluk sporunun fiziksel engel tanımadığını anlatan Alpaslan Özer, “Bodrum yarımadasındaki tüm okçularla buluşmak ve okçuluk sporunu geliştirmek istiyorum. Bu konuda kulüplerle de görüştüm, yeterli ilgiyi göremedim. Bodrum'da bu sporu yapmak isteyenlere yardımcı olabilirim” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz