Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Semiha Yankı’nın sapığı özür diledi

  Hürriyet Haber
  20 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 20 Eylül 2000 - 00:01

  SANATÇI Semiha Yankı'ya tecavüze kalkıştığı iddiasıyla, üç 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan inşaat işçisi Misto Güçlü, ‘‘Hanımefendiden özür diliyorum’’ dedi.

  Üsküdar 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava duruşmasına, ‘Seninle Bir Dakika’ adlı şarkısıyla Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışması'nda ilk kez temsil eden sanatçı Semiha Yankı katılmadı. ‘‘Geceleyin mesken masuniyetini bozmak ve zorla ırza geçmeye teşebbüs’’ suçundan yargılanan Misto Güçlü mahkemede hazır bulundu. Güçlü, Mahkeme Başkanı'nın ‘‘Neden sanatçının balkonuna tırmanıp ona saldırdın?’’ sorusuna, ‘‘Ben namusuna düşkün biriyim. Yüksek miktarda alkol almıştım. Olanları hatırlamıyorum. Hanımefendiden özür diliyorum’’ diyerek karşılık verdi. Güçlü, daha önceki ifadesinde yeralan ‘‘Uzun zamandır kendisini takip ediyordum. Seni çok seviyorum diyerek, birlikte olmak istedim. Terasa arkadan çıktım. Elbisesini ve külodunu parçaladım’’ ifadelerini reddederek, şimdiki ifadesinin doğru olduğunu söyledi.

  Site sakinleri kurtardı

  Mahkemede tanık olarak dinlenen site sakinlerinden Hasan Oğuz Temiz ise ‘‘İşten çıkmış, eve dönüyordum. Yankı'nın 15 yaşındaki kızı Tebessüm'ün ‘Anneme tecavüz ediyorlar, yetişin!’ diye bağırdığını duydum. Yankı'nın terasına çıktım. Semiha Hanım, elbiseleri parçalanmış, külodu aşağı çekilmiş şekilde yatıyordu. Misto Güçlü ise üzeri giyinik halde ona saldırıyordu. Ayırmaya çalıştım, ama başaramadım. Daha sonra site sakinleri geldi. Misto Güçlü kaçtı, Semiha Hanımı son anda tecavüzden kurtardık’’ dedi. Ata 2 Sitesi'nin güvenlik sorumlusu Şeref Özer de Misto Güçlü'nün inşaat halindeki bir villanın sığınağına saklandığını anlatttı. Özer, sanığı güvenlik güçlerine teslim ettiklerini söyledi. Duruşma, Semiha Yankı, kızı Tebessüm Yankı ve tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı