« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Semih Şentürk artık idmanda oynar

Semih, 1-0 yenik kapatılan Gaziantep maçının ilk yarısı sonunda, “Belimden sakatım” dedi ve çıktı. Fakat doktorlar bir şey bulamadı.Kocaman’ın Semih’i, ‘taraftar tepkisinden korktuğu için sorumluluktan kaçıyor’ düşüncesiyle kadroya almadığı ifade ediliyor.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’de gündem Semih Şentürk ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor önünde sergilenen kötü futbol... 4 milyon Euro gibi ciddi bir paraya satın alınmasına karşın, Henry Bienvenu’nun bu takımın santrforu olmadığını hemen herkes kabul ediyor. Şimdi akıllardaki soru şu:“Peki, Semih Şentürk nerede? Bienvenu’yü yedek oturtup, Alex’ten zorla santrfor yapmaya çalışan Aykut Kocaman, Semih’i neden oynatmıyor?” Bu soru Belediyespor maçından sonra Kocaman’a da soruldu... Fenerbahçe Teknik Direktörü, kendisinden beklenmeyen bir üslupla yanıtlayıp, “Teknik direktörlük hesap verme makamı değildir” dedi. Gerginlik ve öfke kokan sözlerden de anlaşılacağı üzere, Aykut Kocaman ile Semih Şentürk arasında ciddi bir sorun var. Şimdi gelin onu anlatalım...

Küfür yüzünden twitter’ını kapatmıştı  

TARİH 4 Ocak 2012... Fenerbahçe, Orduspor ile 1-1 berabere kaldı. Semih, maç sonrası yüzlerce taraftardan tepki hatta küfür dolu mesaj geldiği için twitter hesabını kapattı. O dönemde Nobre’ye karşılık Mersin İY’ye takas gitmesi gündemde olan Semih, ısrarla “Hayır” diyordu.

Tarih 9 Ocak 2012...Gaziantep-spor’u konuk eden Fenerbahçe, pek de umut vermeyen bir futbol sonrası ilk yarıyı 1-0 geride kapatmış ve Semih de ilk 11’deydi. Devre arasında Semih, belindeki ağrıları gerekçe gösterip, maça devam edemeyeceğini söyledi. Aykut Kocaman da, “Tamam” diyerek onu çıkardı ve Bienvenu’yü oyuna soktu.

“İğneyle oynayabilirim” bile demedi

SEMİH ertesi günü kulüp doktorları tarafından muayene edildi ve MR’a gönderildi. Fakat ortada tuhaf bir durum vardı; doktorlar hiçbir şey bulamamıştı. İşte o günden sonra Aykut Kocaman’ın Semih’i tamamen gözden çıkardığı ifade ediliyor. Bunu ben söylemiyorum, Kocaman’ın en yakınındakiler söylüyor:

“Semih artık Fenerbahçe’de antrenman futbolcusu olur. Orduspor maçından sonra aldığı taraftar tepkisinden çok korktu. Gaziantep maçında da aynı şeyin başına geleceğinden korktuğu için, ikinci yarıya çıkmak istemedi. Semih iğneyle oynamayı bile düşünmedi, istemedi.”

Paralar ödenmezse iş kötü

F.bahçe’nin kötü futbolunun sebebine gelince... Kulüpte 4 aydır transfer taksitleri ödenmiyor. Aykut Kocaman’ın çabaları sayesinde bu durum uzun süre ‘problem’ olmadı. Fakat belli ki, artık bıçak kemiğe dayandı. Son bir umut; paraların bugün verileceği söyleniyor. Yine ödenmezse F.Bahçe’nin işinin daha da zorlaşacağını söylemek sanıyoruz kahinlik olmaz.

Aykut Kocaman bir konuşursa...

BİR paragraf da Aykut Kocaman’ın durumuna ayırmak istiyorum... Aykut Kocaman susuyor, ama şimdilik susuyor. Onun açısından da bıçak kemiğe dayanmış durumda. Konuşup, üzerindeki yüklerin ne kadar ağır olduğunu anlatmaya başlarsa, ne yöneticiler ne de bazı futbolcular o sözlerin altından kalkamaz.


Bunları da Beğenebilirsiniz