Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Semih ne yapacak

Fenerbahçe, şampiyonluğun ardından “nöbetçi golcü”sü Semih Şentürk’ü de kaybedebilir. Yönetimin, sözleşmesi ile ilgili opsiyonu kendisinden habersiz uzatması nedeni ile küskün tavırlar sergileyen futbolcuya teklif yağıyor. Sözleşmenin hukuksal boyutunun nasıl sonuçlanacağını yakından izleyen kulüpler, serbest kalması halinde bu oyuncuyu renklerine bağlamanın hesabını yapıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
‘Galatasaray’la el sıkıştı’ iddiası

Tam da bu ortamda yayılan Fenerbahçe’nin golcüsüne Galatasaray’dan teklif geldiği haberleri ortalığı iyice karıştırdı. Sarı kırmızılı kulübe yakın kaynaklar bu konuda yapılan temasları doğruluyor. Hatta G.Saray Yönetimi’nin Semih ile milli takım kampına gitmeden önce görüşüp yıllık 1 milyon 250 bin Euro teklif ettiği ve kendisi ile el sıkıştığı bile iddia ediliyor.

Esas hedefi Avrupa

Golcünün menajeri Şenol Çilek ise, futbolcusunun Fenerbahçe’den ayrılması durumunda Avrupa’da oynamak istediğini belirtiyor. Nitekim milli forvete Hollanda’nın ünlü kulübü Ajax ve İtalya’dan Palermo talip. Ancak bu kulüpler de futbolcuyu bedelsiz almak için tıpkı Galatasaray gibi sözleşme durumunun netleşmesini bekliyor.

Yıldırım sıcak bakmıyor

Semih Şentürk’ün yıllardır formasını giydiği Fenerbahçe’de kalma ihtimali ise her geçen gün azalıyor. Golcü futbolcuya sözleşme anlaşmazlığından sonra başkan Aziz Yıldırım’ın sıcak bakmadığı da bir gerçek. Son dönemde ısrarla oynatılmayan, hatta sarı lacivertlilerin şampiyonluk için mutlak gole ihtiyacı olduğu Trabzon maçında oyuna bile sokulmayan Semih’in F.Bahçe’de kalmasının tek yolu ise uzatma opsiyonunun geçerli sayılması gibi görünüyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler