« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Semih: Bütün sorunlarımdan arındım

Fenerbahçeli futbolcu Semih Şentürk, geçen sezonu kendi adına yaşanmış saymadığınuı belirterek, "Camiasına borçlu bir Semih izlettirmeyi düşünüyorum" dedi.

Uğur DEMİRKIRDI / BAD ERLACH (DHA)
SON GÜNCELLEME

Geçen sezon takımda kalıp kalmayacağı tartışma konusu olan, yedek kaldığı için direkt oynayabileceği bir takıma gideceği konuşulan Semih Şentürk, bu sene çok daha huzurlu ve istekli.

"Geçen seneyi kendi adıma yaşanmış saymıyorum" diyen Semih, "Geçen sene kariyerimin en kötü sezonuydu. Bu sene iyi hazırlanıyorum. Hocamın da güveni sonsuz. Bütün sorunlarından arınmış bir şekilde kampa girdim. İyi de çalışıyorum. İnşallah bu sene çok farklı olur" ifadeelrini kullandı.

Semih Şentürk, özellikle 2008 ve 2009 yılındaki başarısını tekrar etmeyi, en azından o dönemdeki Semih kadar etkili olmak istediğini belirtirken, "Camiasına borçlu olan bir Semih izlettirmeyi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"HAKSIZ YERE ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE GİDEMEMİŞTİK"

Romanya'nın Vaslui takımı ile olan eşleşmeyi de değerlendiren Semih, Şampiyonlar Ligi'ni çok istediklerini şu sözleriyle dile getirdi:
"Sonuçta Şampiyonlar Ligi eleme maçı.rakip kim olursa olsun farketmiyor. Hepsi iyi takım. Sonuçta bizim gibi ligini 2. sırada bitirmiş bir takım. Çok zor bir maç olacak. Ama inşallah tur atlayan taraf biz oluruz. Çünkü Fenerbahçe büyük bir camia. Şampiyonlar Ligi'ni hak ediyor. Geçen sene haksız yere Şampiyonlar Ligi'ne gidememiştik. Ama bu sene çok istiyoruz ve inşallah bunu da başaracağız"

NEWCASTLE MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

İngiltere'nin Newcastle United takımı ile oynanan hazırlık maçının kıran kırana geçtiğini söyleyen Semih, sözlerini şöyle tamamladı:
"Oynadığımız ekip, İngiltere'nin geçen sene çok iyi çıkış yapan bir takımı. Sert ve fizikli bir takım. Tabii ki biz de kamp süreci boyunca çok ağır antrenmanlar yapıyoruz. Biz kendimizi geliştirmek ve hocamızın verdiği yeni direktifleri sahada en iyi şekilde yapmak istiyoruz. Çünkü 10 gün sonra Şampiyonlar Ligi eleme maçımız var. Gayet güzel bir maç geçti. Sonuçta iyi bir takıma karşı oynadık.Geçen sene çıkış yapan bir takımla oynadık. Kıran kırana bir maç oldu. Sank puan maçı gibi maç oldu. İnşallah 10 gün sonraki maça hazır oluruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz