« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Semih Ajax'a Deivid Olympiakos'a

Fenerbahçe'nin yedek yıldızları sonunda isyan etti. "Müzmin yedeklerden" Semih ve Deivid'in kendilerine kulüp aradıkları ve şimdiden önümüzdeki sezonun planlamasını yaptıkları öğrenilirken, Deivid'e Brezilya'dan teklifler geldiği ve ayrıca Olympiakos'un bir kez daha devreye girdiği belirtildi.

Uğur DEMİRKIRDI/İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Deivid'i daha önce de isteyen ancak bu oyuncunun sakatlık durumunu göz önünde bulundurarak transferini askıya alan Yunan ekibi, sağlığına kavuşan ancak Fenerbahçe'de yedek kalan eski göz ağrısının menajeri ile yeniden temasa geçtiği ve görüşmelerin devam ettiği ifade edildi.

Öte yandan sözleşmesinin tek taraflı uzatılmasından bu yana eski günlerini aratan Semih Şentürk, Fenerbahçe'den kopma noktasına geldi. Fenerbahçe'ye geldiği günden bu yana nöbetçi golcülükten kurtulamayan Semih, Daum'un da forvetteki tercihi olmadı. Hatta tecrübeli hoca bu futbolcusunu gözden çıkardığını ligin ilk yarısında Kazım'ı forvette oynatarak da göstermişti.

Çeşitli Alman ve İspanyol takımları ile anılan Semih'e son olarak Ajax'ın hayli ciddi girişimlerde bulunduğu belirtildi. Hollanda kulübünün ilk görüşmelerde Semih'e yıllık 1.5 milyon Euro teklif ettiği, "Nöbetçi golcü"nün, "Ben zaten bu parayı Fenerbahçe'de alıyorum" diyerek 2.5 milyon Euro istediği, görüşmelerin devamında ise 2 milyon Euro'ya Ajax ile prensip anlaşmasına vardığı iddia edildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz