« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Semih 2011'e kadar nöbette

Fenerbahçe Yönetimi, ‘Nöbetçi Golcü’ lakaplı futbolcusunun sözleşmesinde yer alan opsiyonu kullanıp, mukaveleyi 2011’e kadar uzattı. Böylece Semih Şentürk’ün sezon sonundaserbest kalma ihtimali ortadan kalktı.

Süleyman ARAT
SON GÜNCELLEME
ARA transferde yabancı golcü arayışlarını sürdüren Fenerbahçe, milli yıldızı Semih Şentürk’ün sözleşmesinde yer alan 1 yıllık opsiyonu kullandı. Golcü oyuncunun sözleşmesi 2011’e kadar uzatıldı.
Eşi Pınar hanım ve kızı Naz ile birlikte İzmir’de tatilde olan Semih Şentürk ise bu gelişmeden haberdar olmadığını söyledi. Tecrübeli golcü, “Fenerbahçe ile bir yıllık opsiyonum vardı. Ancak, benimle bir görüşme olmadı. Kontratımı uzatma konusunda hiç kimseyle konuşmadım” dedi.

Erken hamle

Yönetimin, Semih Şentürk’ün opsiyonunu uzatarak bir anlamda sezon sonunda bedelsiz olarak serbest kalmaması için önemli bir adım attı. Eğer, 31 Aralık’a kadar Semih’in sözleşmesi uzatılmasaydı golcü lig bitiminde serbest kalacaktı.

Teknik Direktör Daum’un “Carlos’tan boşalan kontenjan için ofansif oyuncu alacağız” açıklaması sonrası takımdan ayrılacağı yönünde haberler çıkan Semih Şentürk, bu gelişme sonrası 2011 yılının Haziran ayına kadar sarı lacivertli takımda kalmaya devam edecek. Semih daha önce 2008 yılında Fenerbahçe ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Hakaretten iki maç ceza aldı

FENERBAHÇE’nin sürpriz şekilde sözleşmesini uzattığı Semih Şentürk’e kötü haber Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nda geldi. PFDK, Altay ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası maçında hakeme hakaret eden tecrübeli oyuncuya iki maç ceza verdi. Semih buna göre sarı lacivertlilerin kupadaki Eskişehirspor ve Tokatspor maçlarında oynayamayacak. Bu arada Giresun maçında kırmızı kart gören Bursasporlu Ali Tandoğan ile Tuna da 2 maç ceza aldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz