Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şemdinli'de Tekeli Taburu'na taciz ateşi

  Azer DEMİR / ŞEMDİNLİ,(Hakkari),(DHA)
  02 Ağustos 2012 - 22:12Son Güncelleme : 02 Ağustos 2012 - 22:12

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Günyazı Köyü'nde bulunan Tekeli Taburu ile İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne akşam saatlerinde PKK'lılar tarafından taciz ateşi açıldı. Tekeli Taburu'nda bulunan güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktığı belirtilirken, Emniyet Müdürlüğü binasına yapılan tazic ateşini ardından ise çevrede özel hareket polisleri tarafından operasyon başlatıldı.

  Bölgede 10 gündür operasyonlar ve çatışmalar devam ederken bugün akşam saatlerinde de İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Günyazı Köyü'nde bulunan Tekeli Taburu'na bir grup PKK'lı tarafından taciz ateşi yapıldı. Güvenlik güçlerininde anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Silah seslerinin duyulduğu bölgede, çatışmaların sürdüğü belirtildi.Saat 21.30 sıralarında ise İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına taciz ateşi açılrdı. Yapılan taciz ateşinin ardından özel hareket polisleri bölgede geniş çaplı operasyon başlatı.

  Öte yandan, saat 19.30 sıralarında bir grup PKK'lı tarafından Şemdinli-Yüksekova Karayolu kapatılarak kimlik kontrolu yapıldığı belirtildi. Güvenlik güçlerinin haber alması üzerine bölgeye operasyon başlatıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı