Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şemdinli'de operasyonlar sürüyor

  ŞEMDİNLİ(Hakkari) (DHA)
  09.08.2012 - 12:18 | Son Güncelleme: 09.08.2012 - 12:18

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde çatışmalar devam ederken gazeteciler 17 gün önce çatışmaların başladığı Şemdinli’ye 12 kilometre uzaklıktaki Bağlar Köyü’ne girdi.

  Şemdinli- Derecik karayolu üzerinde bulunan Bağlar ve Rüzgarlı Köyleri’nde yol kesip kimlik kontrolü yapan PKK’lılara karşı 23 Temmuz’da operasyon başlatıldı. 17 gündür süren operasyonlar nedeniyle Bağlar ve Rüzgarlı Köyü ile Yiğitler bölgesine giriş çıkışlar yasaklandı. Ancak gazeteciler, halen kırsalında operasyonların yoğun bir şekilde sürdüğü Bağlar Köyü’ne girdi. Yol güzergahında çatışmaların izleri dururken, PKK’lılar tarafından döşenen ve güvenlik güçleri tarafından imha edilen mayınların açtığı çukurlar da dikkat çekti.

  'YİYECEK- İÇECEK SIKINTISI'

  Halen çatışmaların korkusunu duyduklarını belirten köylüler, bazı mezraları da güvenlik açısından boşaltmak zorunda kaldıklarını anlattı. Birçok köylünün köyü terk ettiğini kaydeden Cihat Çiftçi, "23 Temmuz’dan bu yana çatışmalar sürüyor. Çatışmalardan dolayı köye giriş çıkışlar yasak. Şu anda yiyecek ve içecek sıkıntısı çekiyoruz. Bazı ihtiyaçlarımız için Şemdinli’ye gitmek istediğimizde de askerler tarafından geri çevriliyoruz. Şiddetli çatışmalar yaşandı. Herkes korku ve panik içinde" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı