Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şemdinli'de 2 asker boğularak şehit oldu

  ŞEMDİNLİ/DHA - A.A
  01 Temmuz 2015 - 01:30Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 11:15

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ne bağlı Derecik Beldesi'ndeki Hezir Çayı'na giren ve boğulma tehlikesi geçiren asker ile, kendisini kurtarmak isteyen arkadaşı şehit oldu.

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nin Yeşilova Köyü yakınıda bulunan Hezer Çayı'na dengesini kaybederek düşen er ve onu kurtarmaya çalışan arkadaşı boğularak şehit oldu.

  Olay, bugün akşam saatlerinde Irak sınırında bulunan Yeşilova Köyü yakınlarıda meydana geldi. Yeşilova köyünde bulunan Hudut Sınır Tabur Komutanlığı'nda görevli er, Hezer Çayı kenarında yüzünü yıkamak isterken bir anda dengesini kaybederek suya düştü. Yanında bulunan er de arkadaşını kurtarmak için suya atlayınca, her ikisi de debisi yüksek olan Hezer Çayı'nda sürüklenmeye başladı.

  Çevredeki diğer askerler ve vatandaşlar olayı fark edince 2 asker yapılan çalışmalar sonucu sudan çıkarıldı. Bu arada Hudut Sınır Tabur Komutanlığı'na da bilgi verildi. Ancak sudan çıkarılan erler, askeri sağlık personelinin tüm madahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Şehit askerlerin cenazelerinin helikopterle Van'a oradan da memleketlerine gönderileceği belirtildi.

  ŞEHİT OLAN UZMAN ÇAVUŞ ERDEM DEMİR'İN BABA OCAĞINDA YAS VAR

  Siirt'in Eruh ilçesinde nöbet sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdem Demir'in (26) baba ocağında yas tutuluyor.

  Askeri yetkililer, baba Nihat ile Hülya Demir'in Umut Mahallesi'ndeki evine gelerek, şehadet haberini verdi. Geçen yıl kalp damarındaki tıkanıklık nedeniyle anjiyo olduğu öğrenilen baba Nihat Demir ile şehidin annesi ve yakınları için evin önünde ambulans hazır bekletildi. Bu sırada iki katlı evin çatısına Türk bayrağı asıldı. Demir'in yakınları sağlık nedeniyle açıklama yapmak istemedi.

  Siirt'in Eruh ilçesi Bayırdüzü köyü üs bölgesinde görevli Jandarma Uzman Çavuş Erdem Demir, nöbet sırasında kalp krizi geçirmesi sonucu kaldırıldığı Siirt Devlet Hastanesinde müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

  ŞEMDİNLİ İLÇESİNDE ÇAYA DÜŞEREK ŞEHİT OLAN ASKERLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çaya düşerek şehit olan askerlerin kimlikleri belli oldu.

  İlçeye bağlı Derecik beldesi Yeşilova köyü civarındaki Hacıbey Çayı'na düşerek şehit olan askerlerin Tekirdağ'ın Saray ilçesi nüfusuna kayıtlı Uzman Onbaşı Zafer Çan (23) ile Samsun'un Salıpazarı ilçesi nüfusuna kayıtlı er Coşkun Sekmen (21) olduğu belirtildi.

  Şehitlerin cenazesinin, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığında bugün saat 11.00'de düzenlenecek törenin ardından memleketlerine uğurlanacağı öğrenildi.

  Şemdinli'ye bağlı Derecik beldesi Yeşilova köyü civarında, Yeşilova Hudut Sınır Tabur Komutanlığına bağlı birliklerin rutin faaliyeti sırasında Hacıbey Çayı'na düşen er Coşkun Sekmen ile onu kurtarmak için suya giren Uzman Onbaşı Zafer Çan akıntıya kapılarak şehit olmuştu.

  Etiketler: Şemdinli , şehit
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı