ELAZIĞ HABERLERİ

Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru Semineri Yapıldı

IHA
03.10.2015 - 16:50Son Güncelleme :

MEVLÜDE UÇAR KATILDIĞI PROGRAMDA HZ. ADEM VE HZ. HAVVA KONULU SEMİNER VERDİ

IHA

Elazığ’da Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Elazığ İl Temsilciliği’nce Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru konulu seminer dizisinin ilki gerçekleştirildi.
Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Murat Zorluoğlu’nun eşi Sevcan Zorluoğlu, Kadem Elazığ İl Temsilciliği Başkanı Av. Esra Soylu, E AK Parti milletvekili Prof. Dr. Serpil Bulut, konuk konuşmacı Mevlüde Uçar ile KADEM üyeleri katıldı. Seminerde konuşan Soylu, toplumsal meselelerde kadına yönelik olumsuz davranışlarla tepkilerini milli ve manevi değerleri önceleyerek göstermeye çalışacaklarını ifade etti. Kadına hizmet adına kurulan ve tamamıyla ideolojik amaçlarıyla hizmet eden sözde kadın derneklerinin, kadınları istismar ettiğini anlatan Soylu, “Bizler KADEM olarak bu istismarın önüne geçmeye çalışıp, kadınlarımızın milli ve manevi değerlerinin önceleyerek faaliyetlerimizi, sürdürmeye devam ediyoruz. Bugün bu kapsamda düzenlemiş olduğumuz seminer dizimizin ilk oturumuna çok kıymetli bir konuğumuzu davet ettik. Sizlerin de yakından tanıdığı ömrünü İslam’a adamış ve hemşerimiz olmasından onur duyduğumuz Timurtaş Uçar hoca efendinin kıymetli eşi muhterem Uçar hanımefendi aramızdalar. Ben katılımlarından dolayı kendilerine şahsım ve KADEM Elazığ İl Temsilciliği adına teşekkür ediyorum ”dedi.
Ardından konuşan Mevlüde Uçar ise, Hz. Havva ve Hz Adem dönemi hakkında bilgiler verdi. Kur’an da kadın ve erkek eşitliği hakkında yazılı ayetler hakkında da konuşan Uçar, “Kur’an azimüşşan, Cenabı Allah şöyle emreder; ey iman edenler, buradan ne kadın ne erkek, ne genç, ne bekar hiçbir şey değil. Muhatap ‘Ey iman edenler’ iman eden kadınlar ve iman eden erkekler içimiz ayrı ayrı fitneler sokarak, dedikodular sokarak kanun ve nizam adı altında bizleri bölüp parçalayıp birer ayrı düşman, gruplar haline getirmeye çalıştılar. Ama bunlara, bunları yapmaya güçleri yetmeyecek. Rabbül Aleminin indirdiği Kur’an yer yüzünde var olduğu müddetçe Ey iman edenler diyor. Ey iman eden kadınlar, ey iman ede erkekler diyor Cenabı Allah. Öyleyse kadın erkek eşittir felsefesi sizin aklınızda, kalbinizde, vicdanınızda ne kadar ye tutar. Elimin tersiyle git şuradan derim. Kadın ve erkeğin nasıl yaşayabileceğini, nasıl hayat bulacağını, nasıl mesut ve bahtiyar olacağını, nasıl yer yüzünde huzur dağıtabileceğini, şefkat köprülerini, sevgi, muhabbet köprülerini, barış köprülerini kuracağını kurması gerektiğini Rabbül Alemin anlatır” ifadelerinde bulundu.
Program sonunda KADEM Elazığ İl Temsilciliği Başkanı Av. Esra Soylu, Mevlüde Uçar’a yöresel bir hediye takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru Semineri Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2015 tarihinde saat 16 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru Semineri Yapıldı haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:56
 • Akşam
  17:13
 • Yatsı
  18:44
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı