Gündem Haberleri

  Sema Doğan'ın acı günü

  A.A
  04.10.2008 - 15:06 | Son Güncelleme:

  Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan'ın eşi Sema Doğan'ın annesi Meliha Kantek İstanbul'da toprağa verildi.

  Meliha Kantek için Teşvikiye Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninde, Kantek'in damadı Aydın Doğan ile kızları Işıl Sema Doğan, Asuman Zeybek, Esin Moğulkoç ve torunu Şule Bulut taziyeleri kabul etti. Kantek'in diğer kızı Ufuk Kantek'in hastalığı nedeniyle törende bulunamadığı belirtildi.


  Törene, TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın da aralarında bulunduğu Kantek'in torunları ile TBMM Başkanvekili Meral Akşener, İstanbul Valisi Muammer Güler, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, DP Genel Başkan Yardımcısı Nevval Sevindi, eski DP Genel Başkanı Mehmet Ağar ile bazı siyasetçiler, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanatçı Orhan Gencebay, iş adamı Ali Sabancı ve Doğan Holding çalışanlarının aralarında bulunduğu kalabalık bir topluluk katıldı.

  Camideki cenaze törenine katılanlara, Kantek'in yazdığı ve 30'lu 40'lı yıllardaki Gümüşhane'nin geleneklerini ve folklorunu anlatan “Dün ve Bugün” adlı kitap dağıtıldı.

  Meliha Kantek'in cenazesi öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

  MELİHA KANTEK'İN ÖZGEÇMİŞİ

  Meliha Kantek, Gümüşhane eşrafından Hacı Mehmet Zarbun ve Vasfiye Zarbun'un çocuğu olarak 1922 yılında doğdu. Merhum Tahsin Kantek ile evlenen Kantek'in Işıl Sema, Ufuk, Esin, Asuman ve Mete isminde biri erkek dört çocukları dünyaya geldi.


  Kantek, oğlu Mete Kantek küçük yaşta bir kaza sonucu vefat edince hayatının geri kalanını onun için hayır işleri yaparak geçirdi.

  Demokrat Parti ve Adalet Partisi Gümüşhane Kadın Kolları kuruculuğunu ve uzun yıllar başkanlığı yürüten Meliha Kantek, Gümüşhane Türk Kadınlar Birliği Başkanlığı da yaptı. Gümüşhane'nin en faal kadınlarından biri olan Kantek'in ağabeyi Halit Zargun, uzun yıllar Gümüşhane milletvekilliği ve Anayasa Mahkemesi üyeliği yaptı.

  Kızları Esin, Faruk Moğulkoç'la, Işıl Sema, Aydın Doğan'la Asuman ise Namık Kemal Zeybek ile evlenen Meliha Kantek'in çok sayıda torun ve torun çocuğu bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı