İZMİR HABERLERİ

Selvi’den performans sistemi tepkisi

DHA
06.11.2017 - 12:19Son Güncelleme :
DHA

EĞİTİM Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, öğretmenlere yönelik performans değerlendirmesine tepki göstererek, "Öğretmenin performansı emeğinin ta kendisidir. Bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli" dedi.

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Kasım ayı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Genel Başkan Vekili Latif Selvi ve Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı’nın katılımıyla yapıldı. Toplantıya; Genel Balkan Yardımcısı Ramazan Çakırca, Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Ali Musa Bina, şube yöneticileri, Muğla Temsilcisi Önder Uçak, Aydın Temsilcisi Tevfik Aksoy, Denizli Temsilcisi Kazım Tefçi ve üyeler de katıldı. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, İzmir teşkilatının 13 bine yaklaşan üye sayısı ve çalışmalarıyla dikkat çektiğine değinerek, Şube Başkanı Ali Musa Bina ve tüm teşkilata teşekkür etti.

"DERHAL VAZGEÇİLMELİ"

Genel Başkanvekili Latif Selvi ise konuşmasında, eğitim hayatına yönelik güncel sorunlara değindi. Genel Başkan Vekili Selvi, TEOG ve üniversiteye giriş sınavları ile ilgili düzenlemeleri, ders kitaplarındaki yanlışları, sözleşmeli öğretmenlik, öğretmene performans uygulamasını, eğitim alanındaki tutarsız uygulamaları eleştirdi. Selvi, "Biz, yanlışı söyleyip, itiraz etmekle kalmayıp sendika olarak çözüme dair çalışmalarımızı öğretmenlerimiz ve eğitim çalışanlarımızla paylaşıyoruz. İzmir’de de en büyük sendika olarak, tüm sendika yöneticilerimizle sürekli alanlardayız. Öğretmene performans değerlendirmesini facia olarak niteledik. Öğretmenin performansı emeğinin ta kendisidir. Bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli. Bu konuyla ilgili eylem kararı aldık ve Allah izin verirse bunu uygulayacağız" dedi.

EĞİTİMDE YAPILMASI GEREKENLER

Konuşmasının sonunda üyelerin sorularını yanıtlayan Selvi, eğitimde yapılması gerekenin, çocuklarının geleceğinin pedagojik olarak dikkate alınıp, onların emsalleri ile yarışır hale getirilmesi olduğunu söyledi. Selvi, "Bunun dışında çocuklarımıza vereceğimiz diğer konular, memleket sevgisi, ülke sevgisi, insanını sevmesi ve insanlığın geleceğine sunacağı katkıdır. Bunun dışında herhangi bir dönüşüm projesinin parçası haline getirilmek suretiyle bir ideolojik dayatmayı insanımıza ve çocuklarımıza gelecek ümidi gibi rastgele bir şekilde yüklenmesinde istenilen neticenin elde edilmesi mümkün olmaz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Selvi’den performans sistemi tepkisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Kasım 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:09
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı