« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sellami Göztepe'de

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Süper Lig'in yeni ekibi Göztepe, Beşiktaş'ın Fas'lı futbolcusu Sellami ile sözleşme imzaladı. İzmir'in sarı-kırmızılı ekibi, Sellami'ye 1 yıl için 335 bin dolar ödeyecek. Beşiktaş'ın da Faslı futbolcunun bonservisinde kolaylık sağlayacağı bildirildi.

Göztepe ile anlaşmaktan mutlu olduğunu dile getiren Faslı futbolcu, Rıza Çalımbay ile birlikte çalışmayı çok istediğini söyledi. Sözleşmeyi imzalamasının ardından ülkesine dönen Sellami'nin, Almanya kampına katılacağı belirtildi.

Teknik heyetin istediği futbolcularla tek tek anlaşmaya vardıklarını ifade eden Göztepe A.Ş Genel Müdürü Ömer Dinçer, Slovak Barçık'ın bu akşam İzmir'e geleceğini futbolcu ile de yarın sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

Gençlerbirliği'den Phiri için de temasların devam ettiğini ifade eden Dinçer, "İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Cem, Ceyhun ve Göksel konusunda kesin olarak anlaştık. 3 futbolcu için Büyükşehir Belediyesine yaklaşık 450 milyar lira ödeyeceğiz" dedi.

Tüm İzmirlileri Göztepe'ye sahip çıkmaya çağıran Dinçer, "Süper Lig'deki tek İzmir takımını, İzmir'e yakışan şekilde temsil etmek için hiç bir fedakarlıktan çekinmiyoruz. İzmirli işadamlarımızı da Göztepe'yi, başarılara koşması için destek olmaya çağırıyorum" diye konuştu. (aa)


Bunları da Beğenebilirsiniz