Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Selin Sayek Böke kimdir?

  Hürriyet Haber
  06.05.2017 - 15:47 | Son Güncelleme:

  CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, görevinden istifa etmesiyle birlikte kısa sürede gündemin en çok aranan ismi oldu. Vatandaşlar Selin Sayek Böke'nin kaç yaşında olduğunu ve kişisel bilgilerini merak ediyor. Peki Selin Sayek Böke kimdir?

  TBMM’nin sitesinde yer alan biyografisine göre; 

  Selin Sayek Böke, 28 Ağustos 1972'de Buffalo New York'ta doğdu. Baba adı İskender, anne adı Füsun'dur.

  İktisatçı-Ekonomist, Öğretim Üyesi Doç. Dr; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını Duke Üniversitesinde tamamladı. Bentley Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Öğretim Üyesi, Georgetown Üniversitesinde Ziyaretçi Öğretim Üyesi, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölüm Başkanlığı ve İktisadi ve İdari Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

  Çeşitli uluslararası kuruluşlarda görev yaptı. 2007 yılında Almanya'daki Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsünün verdiği Küresel Ekonomide Mükemmeliyet Ödülü'nü (Excellence Award in Global Economic Affairs) kazanan 4 ekonomistten biri oldu. 2010 yılında TÜBİTAK Teşvik Ödülü aldı. Sağlık ve Eğitim Geliştirme Derneği Kurucu Üyesidir.
  Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Sayek Böke, evli ve 2 çocuk annesidir.

  Selin Sayek Böke neden istifa etti İşte o açıklamaSelin Sayek Böke neden istifa etti? İşte o açıklama

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı