Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Selen'in altın sevinci

Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Selen Bektaş, ODTÜ Spor Kulübü'nün gururu oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Edirne'de Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası'nda, küçüklerde ipli çember aletiyle yarışan ve toplam 32.150 puanla genel klasmanda ilk sırayı alarak şampiyon olan Selen Bektaş, kulübünü sevince boğdu.

Bektaş'ın antrenörü Ayşin Öztürk, ağustos ayından beri yoğun bir hazırlık programı uyguladıklarını belirterek, “Selen, küçük yaşına rağmen çok çalışkan ve disiplinli bir sporcu. Ciddi bir hazırlık dönemi geçirdik. Şampiyon olduğu için çok mutluyuz. Şimdi artık yıldızlar kategorisi için çalışmalara başlayacağız. Umarım Selen ile yıldızlarda da çok iyi dereceler elde ederiz” diye konuştu.

ODTÜ Spor Kulübü ritmik cimnastik antrenörlerinden Figen Altay ise Rus antrenörlerin çoğunlukta olduğu ritmik cimnastik branşında derece elde etmenin gerçekten çok zor olduğunu kaydetti. Madalyaların Rus antrenörlerle çalışan sporcuların tekeline geçtiğini vurgulayan Altay, “Bu nedenle Rus antrenörlerinin çoğunlukta olduğu branşımızda yerli bir antrenörün sporcusunun aldığı bu derece çok önemli” dedi.

Selen Bektaş da çok mutlu olduğunu dile getirdi ve “Yarışmada çok heyecanlandım. Çok çalışmıştım ve birinci olmayı çok istiyordum. Şimdi kendimle gurur duyuyorum. Hedefim ülkeme Avrupa ve dünya şampiyonlukları kazandırmak” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler